Bitcoin

Bitcoin değer kaybederken, diğerlerini ”düşüşe” sürüklüyor

Bitcoin diğer kripto paraları etkilerken, yükselmelerinin önüne geçiyor.

Bitcoin fiyatının değer kaybediyor olması diğer kripto paralarda düşüşe sebep oluyor. Piyasanın uzunca bir süreden beri dengeli bir pozisyon seyrediyor olması ve normal zamanlara oranla çok daha fazla dengeli olmasından dolayı düşüşler ve yükselişleri görmek veya bunların oranlarının yüksek veya düşük olduğunu görmek son derece zor oluyor. Bitcoin (BTC) fiyatındaki dengelenme sürecinin 1.5 ay kadar bir süredir devam ediyor olması ise diğer rakiplerin etkilenmesine sebep olarak, büyük kayıpların başlangıcına sebep olabilecek olduğuna inandırıyor.

Bitcoin fiyatı diğerlerini sürükledi

Bitcoin’de dengelenme süreci birçok yatırımcının kazanımlarını ve kayıplarını giderme veya daha fazla yükseltme konusunda umutlarını kapatıyor. Neden olarak ise dengelenme sürecinde değişimlerin oldukça az olması gösterilirken, kısa vadeli kazanç düşünen yatırımcılar ise bu düşüncelerine uzunca bir süre veda etmek zorunda kalıyor.

  • Bitcoin fiyatındaki dengelenme sürecinin ne zaman sona erecek olduğu hala henüz bilinmiyor. Sadece tahminler gelecek birkaç haftanın sonunda sürecin çok daha düzgün olmasını ve fiyatlarda değişimlerin daha büyük oranlarda görülmeye başlayacak olduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu