binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Destekçisi Senatör, Gensler'ın Tarafına Geçti! "Altcoinler Menkul Kıymettir!"

Bitcoin Destekçisi Senatör, Gensler’ın Tarafına Geçti! “Altcoinler Menkul Kıymettir!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tanınmış Bitcoin destekçisi ABD’li senatör Cynthia Lummis, ABD’nin stabilcoinler ile ilgili raporunu yayınlamasının ardından yaptığı paylaşımda Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Lummis, katıldığı CNBC’nin Squawk Box programında Bitcoin’in merkezi olmayan bir emtia olduğunu ancak diğer kripto varlıkların menkul kıymet gibi davrandıklarını söyledi.

Bitcoin’in en önde gelen savunucularından olan Lummis, Bitcoin’in uzun süreli uygulanabilir olduğuna dair güvenini dile getirerek Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğünü ifade etti.

Lummis diğer kripto paraların Bitcoin ile aynı güce sahip olmadığını söyleyerek:

“Bitcoin’in burada kalacağını, ancak diğer kripto paraların çoğunun hayatta kalamayacağını düşünüyorum. Bitcoin bir standarttır ve merkezi olmayan bir varlıktır. Diğer kripto varlıklar Bitcoin’den farklı şekilde bir kişi yada kuruluş tarafından oluşturulmuştur.

Bitcoin dışındaki kripto paraların pump ve dump dalgası, onları menkul kıymetler alanına iten şeyin bir parçasıdır. Bu yüzden de farklı şekilde izlenmelidir.”

Bitcoin açıkça bir emtiadır diyen Wyoming senatörü, Bitcoin inovasyonunu engellemeyecek düzenleyici bir çerçevenin yasal olarak oluşturulması gerektiğini savunmaya devam etti.

ABD’nin enflasyon ile karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Lummis, “Enflasyon tüm hızıyla ilerliyor. Geçici değil.” dedi.

Son olarak Bitcoin ve diğer kripto paralar arasındaki farkı anladığını belirten senatör, kripto paraların değil Bitcoin’in temel bir garanti olduğunu söyledi.

SEC Başkanı Gary Gensler’da geçtiğimiz günlerde birçok kripto paranın menkul kıymet olduğuna dikkat çekerek yatırımcıları uyarmıştı. Gensler’dan sonra kripto para destekçisi bir senatöründe altcoinler için pek iç açıcı görünmeyen bu görüşe destek verdiği görülüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail