HaberlerKripto Para

Bitcoin Destekçisi Senatör Lummis, Stabilcoinler Hakkında Konuştu!

Stabilcoinlere ilişkin düzenleme beklentileri artıyor.

ABD’nin en az nüfuslu eyaletlerinden biri olan Wyoming eyaletinden senatör Cynthia Lummis, ilk kez Bitcoin kelimesini 2013 yılında kızı ve damadından duyduktan sonra kripto sektörünün en koyu destekleyicilerinden biri haline geldi.

Cumhuriyetçi Lummis son Senato konuşmasında Stabilcoinleri hedef alarak, Stabilcoinlerin nakit ve nakit benzerleri ile desteklenmesi gerektiğini ve bunun düzenli olarak denetlenmesi gerektiğimi ifade etti.

Cumhuriyetçi senatör, Stabilcoinlerin yalnızca mevduat kurumları tarafından yada para piyasası fonları tarafından çıkarılmasının söz konusu olabileceğini söyledi.

Piyasadaki en büyük iki stabilcoin ihraçcısı olan Circle ve Tether ürünlerinin nakit, nakit benzeri ürünler, kısa vadeli menkul kıymetler yada ticari senetler aracılığıyla desteklendiğini açıkladı.

Tether gibi sabit paraların diğer kripto para birimlerinin satın alınmasında sıklıkla kullanılmasına rağmen bu sabit paralar hakkında halen bir düzenleme olmaması kripto destekleyicileri tarafından endişe ile karşılanıyor ve her fırsatta bu endişeler dile getiriliyor.

Bu endişeler karşısında ABD Hazine yetkililerinin stabilcoinler hakkında bir rapor hazırlığında olduğu ve bu raporun önümüzdeki hafta kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Ayrıca Finansal İstikrar Gözetim Konseyi tarafından stablecoinlerin ekonomik bir tehdit oluşturup oluşturmadığına ilişkin resmi bir inceleme başlatmayı tartıştıkları da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu