BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Devi Grayscale’nin Bir Fonu Daha SEC’ten Onay Aldı!

Garyscale sektöre öncülük etmeye devam ediyor.

Dünya devi dijital varlık yönetim firması Grayscale, bünyesindeki Dijital Large Cap Fund ($GDLC) fonunun Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylandığını duyurdu.

Grayscale, bu onay ile Digital Large Cap Fonu’nu SEC’ye rapor veren bir şirket haline getirdi. Bununla birlikte fon  SEC raporlama şirketi olan üçüncü şirket oldu.

Halihazırda Bitcoin Trust (GBTC) ve Ethereum Trust (ETHE) fonları SEC raporlama şirketi olarak hareket ediyor.

Grayscale tarafından yapılan duyuruda SEC’e Bitcoin Cash (BCH) Trust, Litecoin (LTC) Trust ve Ethereum Classic (ETC) Trust için de yeni başvuruların yapıldığı belirtildi.

Grayscale Hukuk Başkan Yardımcısı Craig Salm bu haber hakkında yatırımcılarının daha yüksek standartta ürünler hak ettiğine inandıklarına vurgu yaparak şu açıklamada bulundu:

“Grayscale, yatırım camiasına, ürünlerimizin zaten sıkı sıkıya bağlı olduğu yükümlülüklerinin üzerine daha yüksek düzeyde açıklama ve raporlama sağlamayı amaçlıyor”

Salm, ayrıca kripto alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılara daha yüksek standartlar sağlamanın önemine değinerek fonun üçüncü raporlama şirketi olması ve yeni başvuruların da yapılmasının yatırımcıların ilgisinin halen devam ettiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

SEC’e rapor veren bir şirket olarak, Digital Large Cap Fonu’nun komisyona mali tablo ve raporlar sunması gerekecek.

Bununla birlikte artık 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası uygulanacağından fondan hisse satın alan yatırımcılar 12 ay yerine artık 6 ayda fonlarını satabilecekler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu