BitcoinHaberler

Bitcoin Diğer Yatırım Araçlarından Daha Mı İyi? The Economist Açıkladı!

"Bitcoin henüz genç yaşına rağmen çok yüksek getiri sağladı."

Bitcoin ve kripto paralarda yaşanan sert düşüşlere rağmen kripto varlıklara olan ilgi diğer yatırım araçlarına göre artmaya devam ediyor.

Dünyanın en önde gelen ekonomi dergilerinden The Economist, kripto varlıkların diğer varlıklara oranla yatırımcıların daha ilgisini çektiğini ve kripto varlıkların daha çok yatırım avantajının olduğunu belirtti.

Bitcoin’den övgüyle bahseden tarihi dergi, yayınladığı makalesinde Bitcoin’in geleneksel pazarla olan düşük korelasyonun Bitcoin’i potansiyel bir çeşitlendirme kaynağı yaptığı ifade ediliyor.

Bitcoin’in avantajlarından bahseden makalede Nobel ödüllü Harry Markowitz’in “Modern Portföy Teorisi’nin” temeli olan riskliliğin aslında yatırımcının kaygısı olmaması gerektiğine yer veiliyor.

Markowitz, bütün parçaların toplamından daha büyüktür diyerek; portföy çeşitliliğinin kardan ödün vermeden volatiliteyi azaltabileceğini savunuyor.

Makalede riskli varlıkların aslında yatırım portföyüne katkıda bulunacağı belirtilerek:

Bitcoin’in avantajının olduğu yer burasıdır. Kripto para oldukça değişken olabilir, ancak kısa ömürlü olmasına rağmen yüksek getiri elde etti. Daha da önemlisi, diğer varlıklardan bağımsız olarak hareket etme eğiliminde olmasıdır.

2018’den beri Bitcoin ile dünyadaki tüm hisse senetleri arasındaki korelasyon oldukça zayıftır. Bu, Bitcoin’i potansiyel çeşitlendirme kaynağı yapar.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu