Kripto Para

Bitcoin Dolandırıcıları Gençleri Değil, Orta Yaşlıları Hedefliyor

Bitcoin dolandırıcılarının hedeflerinde daha çok ekonomik olarak varlıklı kişiler ilk sıralarda yer alıyor.

Kripto para dolandırıcılıklarının sayısında her geçen gün daha fazla artış yaşanıyor. Yatırımcılar, piyasada yaşanan ve yaşanacak olan olası sorunlarla ilgili olarak önlemler almaya çalışırken, bir grup dolandırıcı, yatırımcıların tüm varlıklarının birkaç kat artabileceğini, kesin kazanç garantileri ve daha birçok farklı yöntemler ile oltalarına sürekli yeni ‘balıklar’ çekebiliyorlar.

Yatırımcıların büyük kısmını gençlerin oluşturduğu kripto para piyasasında, orta yaşlı olan ve kripto para varlıkları konusunda bilgi oranı düşük yatırımcıları hedefleyen dolandırıcılar, özellikle de piyasayı hiç bilmeyen kişileri ağlarına düşürmek için çalışıyor.

Çok çeşitli platformlarda yer alan haberler incelendiğinde dolandırılan kişi sayısının binlerle ifade edildiği, bu kimselerin daha çok orta yaş grubunda yer alan ve 40 yaşın üzerinde olan kişiler olduğu görülebiliyor.

İngiltere’de yaz aylarında 3 milyon Sterlin’den daha fazla kripto para hırsızlığı yapıldığı, bunların bir kısmının dolandırıcılık yöntemleri ile ele geçirildiği ve dolandırılan kişilerin 30 yaşından büyük olan kişiler oldukları ortaya çıkmıştı.

Kesin kazanç iddiaları doğru değil

Kesin kazanç iddialarının hiçbir zaman %100 doğru olmadığı, sadece daha fazla kazanç önerileri verilebileceğini unutmayın. Kimse size %100 kesin kazanç garantisi veya %100 kesin kazanç getirecek öneriler veremez. Hiç kripto para piyasasına girmemiş olanları ‘kesin kazanç, Bitcoin sayesinde ev aldı’ gibi sahte haberler ile dolandıran dolandırıcılar, genelde tuzakları bankada daha çok varlığı olan kişiler üzerinden yürütüyor.

Lüks arabalar, lüks evler kiralayarak bunları Bitcoin sayesinde elde ettiklerini iddia eden bu tür kötü niyetli kişiler, özellikle de gelişmeye devam eden ve gelişmemiş ülkelerde daha sık görülüyor.

Özellikle birini taklit etme yoluyla, kurulan “sahte” web siteleriyle ve yatırım danışmanlığı kapsamında yüzde 100 kar vaat etme şeklinde yapılan bu dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmak konusunda yatırımcılar uyarılıyor!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu