Haberler

Bitcoin Dolandırıcıları Yeni Platformlarını Buldu!

Gazeteci Martin Lewis'in resimlerini kullanan dolandırıcılar Instagram'da kripto para hesapları açıyor ve reklamlar yayınlıyor.

Bir süre önce kripto para birimi reklamlarına karşı uyarılar yayınlayan birçok kişi bu reklamların hedefinde olan kullanıcıların olduğunu ve eğer dikkatli olmazlar ise bunun sonuçlarına katlanmak ve paralarını kaybetme riski ile karşılaşabileceklerini açıklamıştı.

Gazeteci Martin Lewis, kendisinin fotoğraflarının izinsiz olarak ”kripto para sayesinde zengim oldum, villa aldım” benzeri reklamlarda yayınlandığını ve Instagram’da bunlara karşı hareket etmesine rağmen sonuç alamadığını açıkladı.

Kendisinin fotoğraflarının bu tür reklamlarda ve içeriklerde kullanılmasına izin vermediğini belirten gazeteci, kullanıcıları da özellikle sosyal medyada dolandırıcılara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Daha önce çok sayıda insan kripto para reklamlarına kanarak hareket etmiş ve bunun sonucunda dolandırıcılar milyon dolarlarca para kazanmıştı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu