Kripto HaberleriBitcoinBitcoin dünyada en gizli ödeme aracı olarak tanımlanabilir

Bitcoin dünyada en gizli ödeme aracı olarak tanımlanabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin dünyanın en gizli ve güvenilir ödeme araçlarından birisi olma yolunda önünde olan tüm engelleri aşarak ilerlemeye devam ediyor. Yatırımcılarına kar elde ettirdiği kadar, gizlilik ve güvenlik konularında endişesi olanların dahi aktif bir biçimde kullanmaya başladığı Bitcoin’in güvenilir olması ve gizli olması dolayısı ile BTC’nin ismini yeni duyan kişiler tarafından dahi aktif bir şekilde kullanılmasında etken rol oynuyor.

Bazı kişilerin ödeme yöntemi olarak güvenilir görmesinden dolayı yatırım yapmasa bile bazı mağazalarda ve online olarak bazı gizli kalması gereken alışverişlerde Bitcoin’i tercih ediyor olması gizlilik konusunda dünyada büyük bir ödeme açığının olduğunu açık bir biçimde gösteriyor.

Tek güvenilebilecek ödeme yöntemi: Bitcoin

Bitcoin tek güvenilebilecek ödeme yöntemi olarak karşımızda dururken, hala daha birçok internet sitesinin Bitcoin ile ödeme kabul etmiyor oluşu, kripto paralar ile ödeme konusunda istekli olmamalarından dolayı gizlilik konusunda kişilerin büyük problemler yaşamasında etkili bir rol oynuyor.

Hala daha bazı internet siteleri %100 gizlilik ve güvenlikten söz ederek alışveriş yapılmasına olanak tanıdıklarını belirtse de bunu yapabilen sayılı internet sitesinin mevcut olması gizlilik kavramının aslında yeterince iyi olmadığını ve Bitcoin dışında başka gizli bir ödeme yöntemi olmadığını gösteriyor.

Yeterince gizli ödeme yöntemi yok

Bitcoin dışında yeterince gizli ödeme yöntemi olmaması dolayısı ile ABD’nin yaptırımlarından etkilenen Rusya, Türkiye, Venezuela ve İran kripto paralar ile aralarında ticaret yapmaya çalışıyor. Henüz bu sadece üzerinde çalışılacak olan yenilik olarak gösterilirken, bu 4 ülkenin ve diğer bazı ülkelerin bu konuda görüşü ve düşüncesi olması gizlilik konusunda dünyada lider ödeme yönteminin Bitcoin olduğunu doğruluyor.

İran’ın ABD yaptırımlarını delmek, Rusya’nın benzer şekilde ABD’nin yaptırımlarından daha az etkilenmek adına bu şekilde bir yolu tercih ettiği, Venezuela’nın ise bu konuda sadece halkı sakin tutmaya çalışmak adına kripto paralar ile ödemelerin gizliliğinin sağlanacak olduğunu açıkladığı basına yansıyor.

Türkiye’nin ise kripto paraların gizliliğini görmesine rağmen bu konuda ABD’ye karşı bir adım atmadığı, sadece Rusya ile ticarette bu şekilde bir ticari ilişkiye sahip olabilecek olduğu görüşü mevcut.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları