Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Dünyanın En Büyük Borsalarında Listelenmeye Başladı İddiası

Bitcoin Dünyanın En Büyük Borsalarında Listelenmeye Başladı İddiası

Takip et

Dünyada en çok çıkış yaşayan kripto para olan Bitcoin dünyanın en geniş hacimli ikinci borsası olan Nasdaq’da listelenmeye başlandı. Ameritrade böyle bir kripto para ticaretinin oluşması durumunda bu ticaretin testlerini yapabileceği belirtildi. Strong Market’te analistlik görevinde bulunan Crptopolis ise kripto paranın Nasdaq’taki işlemlerine başlandığını göstermek için 22 Nisan tarihinde Twitter üzerinden bir tweet attı.

Hatta analist TD Ameriritra de hesabından bir tweet attı ve bu tweet’inde kripto parayı 5.335 fiyatından almış olduğunu duyurdu. Ayrıca analist Bitcoin ile ilgili satış hareketlerinin 10 Nisan tarihinde başladığını da duyurdu. Bir ekran görüntüsü de paylaşan analist, ürünün Nasdaq adındaki platform üzerinde Cxerx adında listelendiğini de gösterdi.

İşlemler Test Aşamasında

Ancak tüm bu söylentilere rağmen Cxerx adını taşıyan bir kategoride Bitcoin satışının yapılamayacağı bilindiğinden analistin paylaşımı gerçekçi bulunmadı. Zaten daha sonra yeni tweetler atan analist Sean B adını taşıyan borsa destek hattıyla iletişim kurduğunu ve oradan aldığı bilgilere göre bu işlemlerin şu an sadece test amacıyla yapıldığını öğrendiğini bildirdi. Analiste göre şu anda personeller Cxerx hakkında bilgi sahibi bile değiller.

Nasdaq’ın medyadan sorumlu olan başkan yardımcısının açıklamasına göre ise kripto parayla ilgili işlem yapabilmek için CFTC’den işlem onayı alınmış durumda. Bu test aşamalarının başarılı olması durumda işlemlere başlanacağı belirtilirken bu yeni olayın yeni bir yatırımcı dalgasına neden olacağı belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları