Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Dünyasına En Fazla Katkı Veren Ülke

Bitcoin Dünyasına En Fazla Katkı Veren Ülke

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Token satışları olarak adlandırılan Bitcoin satışlarına en fazla katkı Birleşik Arap Emirliklerinden geldi. Coinschedule’un yayınladığı verilere bakıldığında bulunduğumuz yıl içinde yapılan satışlarda en fazla desteği BAE vermiş durumda. 2019 yılındaki dört aylık süreçte 210,5 milyon dolar yani son satışlarının %25’i Birleşik Arap Emirlikleri tarafından alındı. BAE’yi Cayman Adaları takip ederken en fazla fona sahip olan üçüncü ülke ise Singapur oldu. Cayman Adaları’nın satın aldığı fonlar 103,8 milyon dolara ulaşırken Singapur da onu 89 milyon dolarla izledi. ABD ise çok uzun yıllardır bu satışlara hâkim konumda idi. Ancak 2019 yılının ilk çeyreği esas alındığında ABD’nin sıralamada altıncılığa düştüğü görülüyor. ABD’nin yatırımcıları 37 milyon dolar civarındaki katkıları ile BAE katkısının sadece beşte biri kadar yatırım yapmış gözüküyor.

Hızlı Yükseliş ve Nedenleri

BAE daha önceki yıllarda bu satışlarda ilk 10’a dahi giremiyordu. Bu yüzden de bu yükseliş hem çok ani oldu hem de yatırımcılar ABD’nin düzenlemeleri kaygısıyla ülkeden uzaklaşmaya başladı. BAE’nin bu sıralamasını artıran ise iki büyük oranlı satış oldu. Bu satışlardan birini GCBIB yaparken ikincisini ise Bolton Coin yaptı. En fazla token satışını yapan ülke ise Singapur oldu. 12 satış yapan Singapur’u dokuz satış yapan İngiltere izliyor. Ayrıca BAE Suudilerle yaptığı toplantılarda iki ülke arası işlemleri kolaylaştırma amacıyla yeni bir kripto paranın yaratılacağını da duyurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları