BitcoinHaberler

Bitcoin Düşerken BTC Fiyatını Takip Eden Bu ETF Ürünü Tavan Yaptı!

Bitcoin ve kripto para piyasasında düşüş sürerken BTC'nin fiyatını takip eden bu yatırım ürünü tavan yapmayı başardı.

Bitcoin (BTC) için short pozisyonunu takip eden bir ETF ürünü piyasadaki sert düşüş ile beraber son iki ayın en yüksek seviyesine çıktı.

21Shares Short Bitcoin ETP isimli ürün, BTC hareketinin tam tersini takip etmesiyle birlikte iki gün içerisinde %5.4 sıçrama yaptı ve Şubat ayı sonundan bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

Aynı zaman diliminde BTC fiyatı da yaklaşık olarak %11 düşüş yaşayarak Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana en düşük seviyesine gerilemişti.

Short Bitcoin ETP Ürünleri Bu Yıl Yükselişe Geçti

Avrupalı hisse senedi borsalarında işlem göre short BTC ETP ürünü, bu yıl en iyi performans gösteren varlıklardan biri oldu. ETP ürünü bu yıl %8 yükseliş göstererek top 50 listesinde yer alan birçok altcoinden daha iyi bir getiri sağladı.

21Shares söz konusu ETP’yi “Bitcoin’in bir günlük –1x getiri performansına göre getiri” sağlayan bir ürün olarak tanımlıyor.

ETP ürünü bunu, sürekli olarak BTC ödünç alıp aynı zamanda satarak gerçekleştiriyor.

Varlık yöneticisi şirket bu ürünü ayrıca yüksek riskli olarak etiketliyor. 21Shares, bu ürünün sadece bu tür bir risk almayı kabul edecek müşteriler için olduğunu belirtiyor.

21Shares diğer kripto paraların da fiyatını takip eden bir dizi ETP ürünü daha sunuyor. Şirket kısa bir süre önce hem BTC hem de altın fiyatını takip eden tek bir ürün piyasaya sürmüştü.

Verilere göre ayrıca BTC için ayı pozisyonları Mart ayı ortalarından bu yana en yüksek seviyesine çıktı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu