Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Düşmanı Peter Schiff'ten Tarihi BTC Paylaşımı Geldi: U Dönüşü Mü Yapıyor?

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff’ten Tarihi BTC Paylaşımı Geldi: U Dönüşü Mü Yapıyor?

Bitcoin düşmanı olarak tanınan Peter Schiff'in son paylaşımı Twitter kullanıcıları tarafından şaşınlıkla karşılandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

En tanınmış Bitcoin (BTC) karşıtı analistlerden biri olan Peter Schiff, son paylaşımıyla takipçilerini şaşırttı.

Schiff, en sevdiği sanatçılardan biri olduğunu söylediği Market Price ile Bitcoin blok zincirini içeren bir sanat projesini duyurdu.

Peter Schiff, Bitcoin Ağını Kullanarak Sanat Eseri Satışı Yapacak

Euro Pacific Capital’in CEO’su ve sadık bir altın savunucusu olan Schiff, yıllardır Bitcoin’i eleştiriyor. Bitcoin’i dijital bir saadet zinciri, bir balon ve değersiz bir varlık olarak nitelendirmişti. Ayrıca Bitcoin yatırımcısı olan oğlu Spencer Schiff ile de ters düşmüştü.

Ancak Schiff kısa süre önce attığı bir tweet’te, finansal piyasalardan esinlenerek resimler yapan bir sanatçı olan Market Price ile işbirliği yaptığını açıkladı. Proje, orijinal “Golden Triumph” tablosunun yanı sıra BTC blok zinciri üzerine yazılmış bir dizi baskı ve Ordinal’leri de içeriyor.

Ordinaller, Bitcoin’in en küçük birimi olan tek tek satoshileri, bunlara ekstra veriler ekleyerek benzersiz hale getirmenin bir yoludur.

Kullanıcıların Bitcoin ağı üzerinde özel tokenlar çıkarmasına olanak tanıyan Counterparty protokolü kullanılarak oluşturulurlar. Ordinaller, Peter Schiff’in Market Price adlı sanat projesinde olduğu gibi, fiziksel sanat eserlerinin mülkiyetini temsil etmek için kullanılabilir. Burada aslında bir NFT mantığı bulunuyor.

Ordinaller ayrıca BTC ağında meme token mint etmek için de kullanılmıştı.

İlgili Haber
Bitcoin'de Bir Sonraki Hedef Ne? Analist van de Poppe Açıkladı! "Önümüzdeki Hafta..."

Schiff, projenin 9 Haziran 2023 tarihinde sona erecek iki müzayededen oluşacağını açıkladı. İlk müzayede orijinal tablo ve tablodaki resmin numaralandırılmamış bir Ordinali için olacak. İkinci müzayede ise 50 adet baskı ve bunlara karşılık gelen 1-50 arası numaralandırılmış Ordinaller için olacak.

Schiff, işe yaramaz ve güvensiz olduğunu defalarca belirttiği BTC blok zincirini kullanan bir sanat projesine neden katılmaya karar verdiğini açıklamadı. Bazı takipçileri, Bitcoin hakkındaki fikrini değiştirmiş olabileceği ya da yeni bir kitleye hitap etmeye çalıştığı yönünde spekülasyonlarda bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay