Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Düşüşü 1000 Dolar Sınırını Aşabilir

Bitcoin Düşüşü 1000 Dolar Sınırını Aşabilir

Takip et

New York şehrinde başsavcı olan Letita James adlı kişi Tether ve Bitfinex’e karşı açılan davaları destekleme amacıyla mahkemeye bazı belgeler sundu. Sunmuş olduğu belgelerde Bitfinex’in yöneticisi ile borsadaki iş ortaklarından olan Crypto Capitan banka yetkilisinin aralarındaki konuşmalar ortaya çıktı.

Görüşmelerdeki çarpıcı konuşmalarda Bitfinex’in yöneticisi konumundaki kişi bir cümlesinde eğer müdahalede bulunulmazsa Bitcoin’in 1000 Dolar seviyesinin de altına düşebileceğini söylüyor. Başsavcının borsadaki 850 milyon dolar civarındaki kaybın bazı kişilerce örtbas edildiğini belirlemesiyle olaylar başlıyor. İddialara göre kaybı gizlemek için Bitfinex ile Tether anlaşmalar yaptı. Belgelere bakıldığında Bitcoin gibi sanal paraların işlem gördüğü borsanın 15 Ağustos 2018 tarihi itibariyle ödemelerde sıkıntı yaşamaya başladığı görülüyor.

Yardım Çağrısı

Konuşmaların bir bölümüne bakıldığında Bitfinex’te yönetici olan Merlin’in para çekilmek istenen tutarın çok fazla olması nedeniyle Crypto Capitan adlı bankadan 100 milyon dolarlık bir borç istediği görülüyor. Normal bir durumda böyle bir istekte bulunmayacağını ancak bunun acil olduğunu aktaran Merlin’in aslında Ekim ayından sonra iflas etmiş olduğu iddia ediliyor. 15 Ekim’e gelindiğinde müşterilerin para beklediği ve bu ödemelerin yapılamamasının çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceği ile ilgili de yazışmalar yapılıyor.

Bu konuşmaların yapıldığı sırada 6300 dolar olan Bitcoin kısa sürede 4000’e kadar gerilemişti. Konuşmalardan tehlikenin artarak devam ettiği ve Bitcoin’in çok zor günler yaşayabileceği anlaşılıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları