coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ETF Haberleri Gündemi Meşgul Etmeye Devam Ediyor! Bir Gelişme de Hong...

Bitcoin ETF Haberleri Gündemi Meşgul Etmeye Devam Ediyor! Bir Gelişme de Hong Kong Düzenleyici Kurumundan Geldi!

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) Bitcoin ETF'si ile ilgili önemli bir karara imza atmaya hazırlanıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bloomberg’in haberine göre Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), bireysel yatırımcıların spot kripto Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) satın almasına izin vermeyi düşünüyor.

Hong Kong Bireysel Yatırımcılar için Spot Kripto ETF’leri Araştırıyor

SFC CEO’su Julia Leung, gelişmiş verimlilik ve müşteri deneyimi için teknolojiden yararlanan yeniliklere açık olduklarını ifade ederek, “Yeni riskler ele alındığı sürece bunu denemekten mutluluk duyarız. Yaklaşımımız varlıktan bağımsız olarak tutarlıdır” dedi.

Hong Kong’un dijital varlıklara bireysel olarak erişim konusundaki düzenleyici tutumu yıl içinde gelişti.

Başlangıçta, Ocak ayında SFC, en az 8 milyon HKD (1 milyon dolar) portföye sahip profesyonel yatırımcılar için kripto spot ETF’lere erişimi saklı tutarak düzenlemeleri sıkılaştırdı.

İlgili Haber  Warren Buffett'ın Sağ Kolu Charlie Munger, Bitcoin Fiyatındaki Yükselişten Endişe Duyduğunu Söyledi

Ancak Ekim ayında SFC, daha geniş bir yatırımcı yelpazesinin spot kripto ve ETF yatırımlarına katılmasını sağlamak için kural kitabını revize etti.

SFC, sektörden gelen sorulara yanıt olarak “Aracılar aracılığıyla perakende erişimini daha da genişletmek ve yatırımcıların sanal varlıkları uygun güvencelerle doğrudan aracılara yatırmasına ve aracılardan çekmesine izin vermek için politika güncellenmiştir.” açıklamasında bulundu.

Listelenen kripto ürünlerinin ihraççıları kapsamlı risk açıklama beyanları sunmakla yükümlü olacaklardır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail