coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinWarren Buffett'ın Sağ Kolu Charlie Munger, Bitcoin Fiyatındaki Yükselişten Endişe Duyduğunu Söyledi

Warren Buffett’ın Sağ Kolu Charlie Munger, Bitcoin Fiyatındaki Yükselişten Endişe Duyduğunu Söyledi

Berkshire Hathaway'in başkan yardımcısı Charlie Munger, verdiği son demeçte yine Bitcoin hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ünlü yatırımcı ve Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger, Wall Street Journal’a verdiği son röportajda, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) fiyatındaki son artışla ilgili endişelerini dile getirdi.

Bitcoin’in hızla yükselen fiyatının endişe kaynağı olup olmadığı sorulduğunda Munger, “Elbette beni endişelendiriyor” yanıtını verdi. Her eğitimli insanın sahip olması gerektiğine inandığını söylediği temel fikirlerini açıkladı. Bu fikirler arasında, bireylerin kendi mülklerine başkalarınınkinden daha iyi bakmalarının önemini vurgulayan modern ekonominin babası Adam Smith’in öğretileri de yer alıyor.

İlgili Haber  Popüler Kripto Para Borsası, 'Ufak Bir Hack Olayı Yaşadığını' ve Bazı Müşteri Bilgilerine Erişildiğini Bildirdi

Munger, para birimlerinin alışverişi kolaylaştırma ve uygarlığı ilerletme konusundaki önemli rolünün altını çizdi. “Bildiğimiz kadarıyla avcı-toplayıcılıktan uygarlığa geçmenin şimdiye kadar işe yarayan tek yolu güçlü bir para birimine sahip olmaktır” dedi. Bu para biriminin, ABD ve İngiltere’de görülen deniz kabukları veya mısır tanelerinden altın sikkelere ve bankacılık sistemi taahhütlerine kadar çeşitli şekillerde olabileceğini belirtti.

Ancak Munger, Bitcoin gibi “yapay bir para biriminin” oluşturulması konusunda çekincelerini dile getirdi. Bunu, birçok insan için iyi işleyen uzun süredir devam eden bir tarife “pis kokulu bir bilye” atmaya benzetti. Munger’in yorumları, yerleşik finansal sistemi bozabileceğine inandığı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında uzun süredir sahip olduğu olumsuz görüşlerini yansıtıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ferit

Dinozor. Sizin kağıt paraya dayanan krallığınız bitti.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail