binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ETF'si Onaylanırsa Öngörülen Fiyat 58.000 Dolar!

Bitcoin ETF’si Onaylanırsa Öngörülen Fiyat 58.000 Dolar!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Forex ve emtia piyasalarında 27 yılı aşkın tecrübesiyle dikkat çeken Karim Heiden, Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması durumunda neler olabileceği hakkında konuştu.

Heiden’in öngördüğü senaryo şu şekilde; İlk önce ETF red edilecek ve küçük yatırıcılar piyasadan silkelenicek. (Şu andaki durumu anlatıyor.) Daha sonra ETF’nin onaylanacağını ama bunun olmasından önce fiyatın iyice manipüle edilip dip noktalara çeklileceğini söylüyor.

Ayrıca ETF onayı alınması durumunda boğa sezonunun oldukça uzun süreceğini de sözlerine ekleyen ünlü analist şu şekilde devam etti:

Daha önce de araştırmalara yansıdığı gibi, şuanda mevcut Bitcoin arzı 17 milyon olarak gözükse de, bunun yaklaşık 4 milyonuna erişim çeşitli sebeplerlerle tamamen kesilmiş durumda. Geriye kalan 13 milyonluk arzın ise yüzde 20 ila 30’unun çeşitli sıkıntılar dolayısı ile kitlendiği ve ulaşılamaz olduğu biliniyor. Geriye dünyada piyasalarda aktif olarak dolaşan 10 milyon tane Bitcoin kalmış oluyor.

Piyasa değeri 1 trilyon dolar olacak

Bir Bitcoin ETF başvurusunun kabul edilmesi durumunda, BTC’nin piyasa değerinin 1 trilyon dolara çıkmasını öngören Heiden, bunu tetikleyecek şeyin 250-300 milyar dolarlık bir kurumsal yatırımcının olacağını düşünüyor. Böylesi bi para piyasaya girdikten sonra hiç şüphesiz dünyanın dört bir yanından her kesim Bitcoin’e yatırım yapacak.

Piyasa değerinin 1 milyar dolar olması durumunda fiyatın 58.000 dolar seviyelerine kadar fırlaması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail