Kripto Para

Bitcoin, ETH, XRP, LTC Ve BSV Dahil Tüm Kripto Paralar Düştü – Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatının 1 dakikada 800 dolar değer kaybının arkasından yatırımcılar büyük zarar ettiler.

Nexo

Bitcoin fiyatında düşüş başladı. Altcoin fiyatları büyük değer kayıpları ile %30’ları gören fiyat düşüşlerinin arkasından milyarlarca dolar piyasa hacmi kaybı yaşadı. Bitcoin 800 dolar değer kaybettikten hemen sonra piyasa hacminde değer kaybı 1 milyar doların daha fazla üzerine çıktı ve kripto para yatırımcılarını tekrar yükseliş göstereceği konusunda soru işaretleri oluşturdu. Altcoinlerin fiyatında düşüşlerin tetiklenmesi Bitcoin’in 1 dakika içerisinde 800 dolar fiyat kaybetmesinin arkasından gelirken yatırımcıların bu kadar büyük fiyat kaybı konusunda sorunlar yaşamalarının ardında neler olup olmadığı konusunda balinalardan şüpheleniliyor.

Bitcoin %16 değer kaybederken, diğer kripto para birimlerinin değer kaybı daha fazla oldu. Ethereum %20 değer kaybederek 165 dolara düşerken, bazı kripto para yatırımcıları düşüşler başlar başlamaz ellerindeki kripto para birimlerini satışa çıkardılar ve çok sayıda yatırımcı gün sonunda bu kadar fazla düşüş olacağını beklemiyordu.

Ethereum dışında Litecoin fiyatında %10 üzerinde düşüş yaşandı ve toplam %17 değer kaybederek 67 dolar fiyata gerileyerek piyasada en fazla değer kaybedenler arasına girdi. Litecoin gün içerisinde büyük düşüş hamlesi başlamadan hemen önce %10 üzerinde değer kaybetmişti ancak bu kadar fazla değer kaybetmemişti.

Bitcoin SV %38 değer kaybederek en fazla değer kaybedenler arasına girerken XRP ise %15.20 değer kaybederek 0.23 dolara düştü.

Kripto para birimleri ne kadar düşecek?

Kripto para birimi fiyatlarının ne kadar süre düşecek olduğu balinaların hamlelerine bağlı olsa da çok fazla satış olduğu için fiyatlar birkaç gün düşük kalabilir. Analistlerin neredeyse tamamına yakının iddiası doğru çıkmadığı için kripto para piyasasının ne zaman nasıl fiyat değişimi göstereceği tahmin edilemiyor. Kripto para birimlerinin değeri bazen yükselecek diye beklendiği zaman düşerken, düşecek diye beklendiğinde ise bazen yükselebilir. Bu fiyat düşüşlerinin sürdüğü sürece kripto paralara uzun vadeli yatırımlar dışında kısa vadeli ve orta vadeli yatırımlar yapmamak daha doğru bir karar olabilir.

*Bu içerik herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi içermemektedir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı