blank
Bitcoin

Bitcoin Finans Spekülatörlerinin Baskısı Altında Olabilir

Bitcoin fiyatının bir gün öncesine oranla bir gün sonrası tutmaması, ani yükseliş ve düşüşler yaşanması akıllara büyük yatırımcıları getiriyor. Finans spekülatörlerinin aldığı kararlar ve piyasada yaptıkları işlemler beraberinde bir takım düşüş ve yükselişleri getirebilecek kadar yüksek oranda olan işlemler olurken, yatırımcıların bu konuda düşüncesi ise ”George Soros” benzeri finans spekülatörlerinin etkisinin olduğu yönünde.

Finans devleri veya spekülatörlerinin mevcut yatırımlarının olduğu ve bu yatırımların milyarlarca dolar seviyelerine varabilen yatırımlar olmasının etkisi ile bu kişilerin Bitcoin piyasasında baskıya sebep olabildiği, ani fiyat artışlarından ve düşüşlerinden sorumlu oldukları düşünülmekte.

Kar Ediyorlar

Büyük finans devlerinin tek bir hamle ile 1000 dolarlık bir artış ile milyonlarca dolar kar elde edebildiği, bununla sınırlı kalmayarak birçok büyük finans yatırımcısının tek bir hamle ile kripto para piyasasında milyarlarca dolarlık zarar ve kar yaratabildiği tahmin edilmekte. Tam net olarak finans devlerinin ne kadar yatırımı olduğu ve Bitcoin ile ne kadar ilgilendikleri konusu ise basında pek bilgi bulunmayan konu başlıklarından sadece bir tanesi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu