bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analiz - 7.700 Dolar!

Bitcoin Fiyat Analiz – 7.700 Dolar!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimlerinin değerinde son zamanlarda büyük bir düşüş öngörüsü vardı. Bu son dönemde yaşanan düşüş tahminleri kripto para birimlerinin 8.000 dolara gelmeden hemen öncesinde ortaya atılmaya başladı ve henüz 8.000 dolar seviyesine gelmeden önce fiyatların daha büyük oranda düşmeye devam edebilecek olduğu kripto para birimi uzmanı isimlerce ortaya atıldı. Yakın zamana kadar kripto para sahipleri Bitcoin fiyatı düşüş yerine hep yükseldi. Yükseldi ve devam eden bu yükselişler kripto para sahipleri için fazlası ile piyasada yeni Bitcoin yatırımlarını artırmalarına sebep oldu. Bitcoin fiyatı artmaya devam ettiği sürece yatırımcılarda sürekli artan bu fiyatlara karşılık olarak yatırımlarının sürekli değerinin yükselmeye devam edecek ve 8.000 dolar sonrasında 9.000 dolar ve arkasından 10.000 dolar fiyatı görebileceğini düşünerek hareket ettiler.

Ancak bugün Bitcoin fiyatında düşüş oldu ve fiyatlar daha büyük oranda geriledi. Bitcoin fiyatındaki düşüş eğiliminin ne kadar sürecek olduğu hakkında henüz kripto para uzmanlarından ise kesin bir tahmin açıklaması yapılmış değil.

Bazı kripto para analistleri Bitcoin fiyatında %30 düşüş olacak olduğunu ve en az %18 oranında bir düşüş olabilecek olduğunu öngördüklerini ifade etmekteler. Gayet tabi yatırımcıların bu durum karşısında panik satışlarında büyük bir artış olması ve buna bağlı olarak daha fazla düşüş yaşanmasının mümkün olabilecek olduğu belirtildi.

7.000 dolar seviyesinden sonra 8.000 dolara sadece Cumartesi ve Pazar günü 48 saat kadar kısa süren bir zaman zarfı içerisinde ulaşan Bitcoin, bu sürede kripto para yatırımcılarına %20’den fazla para kazandırmayı ve piyasa hacmine 20 milyar dolardan daha fazla katkı yapmış oldu. Bitcoin’deki bu fiyat artışlarından hemen sonra yatırımcıların piyasaya olan güveni de buna paralel bir şekilde hızlıca arttı.

Ancak kripto para fiyatlarının artması ile piyasada ne kadar güven artarsa artsın güven henüz kesin olarak sağlanmadı. Kripto para birimlerinin değerinin artması süresinde herhangi bir problem yaşamayan yatırımcılar, şimdi ise artık olumsuz bir düşüş olma ihtimalleri karşısında panik bir satış hamlesine hazır davranmaya başladılar

7.700 dolara kadar bazı farklı kripto para birimi borsalarında gerilemiş olan Bitcoin, yatırımcılara bu kadar kısa zaman zarfında kazandırdığı yüksek kazanç oranlarını kısa vadede geri alabilir.

Bitcoin fiyat artışının devam etmesi durumunda ise 8.000 doların yeniden bir direnç noktası mı olabileceği, yoksa 7.500 dolar ve 8.000 dolar arasında fiyatın dalgalanmaya devam edip etmeyecek olduğu konusu asla bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları