Kripto HaberleriHaberlerBitcoin Fiyat Analizi - 10.300 Dolara Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Fiyat Analizi – 10.300 Dolara Düşüş Devam Edecek Mi?

Takip et

En güçlü ekonominin ve savunmanın sahibi olan ABD bugün yapılan açıklama ile gündemi yine sarstı. Kripto para birimi yatırımcıları bir süre ABD yönetimince yapılan açıklamalar sonrasında değer kayıplarında büyük oranda artışlar olmuştu. Bitcoin fiyatı bugün FED Başkanı Jerome Powell’in ”merkez bankalarının hiçbir kaybı yok. Kripto para birimleri ile ilgilenmedikleri için kaybettikleri hiçbir şey yoktur…” açıklamasının ardından 520 doların üzerinde değer kaybetti. Kripto para pazarını sarsan bu açıklamalar sonrasında Bitcoin ağır bir darbe aldı ve büyük yatırımcılar bir anda satış butonlarına bastı. Bu butonlara basılması ile 520 dolarlık bir kayıp yaşandı ve bu dakikalarda Bitcoin 10.344 dolar ile 500 dolar civarı bir kayıp yaşamış.

Bitcoin fiyatını düşüren Powell’in açıklaması oldu. Powell neden bu açıklamayı yaptı veya neden dolayı böyle bir açıklama yapmak zorunda hissetti bilinmiyor. Hem de FED kripto para birimi benzeri bir ödeme sistemi geliştirmeye hazırlandığını kısa süre önce duyurmuşken yapılan bu kasıtlı olduğu iddia edilen kripto para açıklamasının ardında soru işaretleri barındırıyor.

Trilyon dolarlık ABD ekonomisinin kripto paraları etkilediğinin bir kanıtı…

Bu açıklamalar ABD ekonomisinin kripto para birimlerini merkezi yönetim veya FED istemesi durumunda fiyatı büyük oranda düşürebilecek olduğunu ve dünyada etkili yasakları uygulayabilecek tek merkezin ABD olduğunu tekrar gösteriyor. Sadece dolaylı olarak kripto paraları etkilemiş bir açıklama bile %5 üzerinde bir fiyat kaybına neden olurken, merkezi Washington yönetimi kripto paraları bu tür açıklamaların dozunu arttırarak daha fazla ve daha kısa süre içerisinde düşürebilecek bir güçte.

Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde tekrar 10.700 doların üzerine çıkması mümkün olur mu bilinmese de yatırımcılar bu fiyat seviyesinden alım yapmanın analistlere göre 11.000 dolar beklentisi durmadan devam ettiği için alım yapılabilecek seviye olarak görüyorlar.

Bugün Bitcoin almalı mıyım?

Bitcoin her fiyat değişiminden sonra bir gün mutlaka eski seviyesini test edecektir. Bitcoin 100 bin dolar olsa da 10 bin dolar seviyesini test edebilir ve bu düşüşün ardından 100 bin dolardan daha fazla seviyeye de gelecekte çıkabilir. Her fiyat seviyesi yükseliş olarak bakıldığında geri kazanılması mümkün olabilir. Bugün %5 değer kaybeden Bitcoin gelecekte bu %5’lik fiyat kaybı seviyesine %15 kazanç ile geçebilir ve bu nedenle beklentilerde 10.500 doların üzerinde devam ediyor olduğu için yatırım yapmak herhangi bir kayıp riski olsa da akıllıca yapılmış bir yatırım olabilir.

11.500 dolar seviyesine yükselebileceği iddia edilmiş olan bir kripto paranın geleceği konusunda kısa süre içerisinde ne kadar doğru konuşulabilir bilinmiyor olsa bile yatırımcıların kripto para konusunda attıkları adımları dikkatle takip edip, fiyatlar konusunda ise doğru adımlar atmaları ve bu fiyat düşüşlerinin siyasi nedenlerden ötürü olduğunu ancak etkili düşüşler olduğunu iyi bilmeleri gerekiyor.

Zira eğer ki Washington kripto paralarla ilgili bir anda karar alıp kripto paraları olumsuz olarak görmek isterse dünyada Bitcoin 100 dolara bile düşüş yaşayabilir.

Bugün tüm finans piyasaları ve güven mekanizmaları düşman ülkeler için bile ABD’ye bağlıdır ve bu inkar edilemeyecek bir gerçektir.

Petrol, gaz, fiat ve sanal paralar ABD merkezli birilerinin yapacak olduğu açıklamalar ile değer kaybedebilir veya bir günde rekor kırabilecek fiyatlarda değer kazanabilir.

*Bu içerikte bahsi geçen bilgiler sadece bilgi niteliğinde olup yatırım önerisi veya kripto para yatırımı tavsiyesi değildir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları