AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi – 9.000 Doları Gördü – BTC 10.000 Dolar Olacak Mı?

Bitcoin, yatırımcıları tarafından neden bu kadar çok seviliyor?

Küresel piyasalarda sürekli değer kayıpları varken, Bitcoin neden değer artışı yaşıyor? Herkesin olmasa da piyasaları takip eden insanların aklında sorular var. İnsanlar son dönemde kripto para birimlerine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kripto para birimlerini satın alma hızında ciddi bir artış yaşanıyor. Tüm bunlar ABD piyasalarında yaşanan ve Çin parasında yaşanan düşüşlere bağlı olarak git gide daha fazla artıyor. Bitcoin fiyatının yükselmesinde tüm bunlar belirli bir rol oynarken, aynı zamanda kripto para birimi yatırımcıları ciddi kazançları elde etmeye başladılar.

8.000 dolar seviyesine bir anda yükselmesinin hemen ardından 9.000 dolar seviyesine kadar yükseliş gösteren Bitcoin, bugün artık daha fazla ilgi çekiyor ve kripto para biriminin değeri 9.000 dolarda kendisine destek bulmuşa benziyor. 9.000 dolara çıkış hemen geri düşüş yaşamaması Bitcoin’in fiyatının bu seviyede kendisini bir süre koruyabilecek kadar talep olduğunun bir göstergesi.

1 gecede yükseldi

Yatırımcılar bir süredir piyasada 9.000 dolar beklentisi olduğunu ancak bu beklentinin hemen olamayabileceği konusunda hemfikir olduklarını ifade ediyordu. Bitcoin fiyatının yükselecek mi, yoksa düşecek mi? Tartışması kapsamında birçok kripto para birimi sahibi olan yatırımcı kişilerde bu konuda ciddi endişeye sahipti.

Bir gecede 200 dolar değer kazanıp 9.000 dolara yükselen Bitcoin, bu konuda diğer altcoinlere de yön verdiğini tekrar piyasalara anlatmış oldu. Bitcoin’in fiyatı tüm kripto para birimlerinin üzerinde bir değere sahip olduğu ve piyasa hacmi en güçlü kripto para birimi olduğu için yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bitcoin fiyatındaki bu değer artışları giderek daha fazla değer kazanıyor ve yatırımcılar ciddi değer artışlarından dolayı kripto para birimi satın almaya devam ediyorlar. Bitcoin fiyatındaki değer artışının genellikle bir anda olduğu bu dönemde yatırımcılarda ellerindeki Bitcoin’lerini kar satışlarına gönderip boş kalmak istemiyor.

Bitcoin sahiplerinin bu dönemde 9.000 doların ardından beklentisi ”Bitcoin 10.000 dolar olacak mı?” sorusuna aradıkları yanıtta olsa da kripto para yatırımcıları henüz bu sorunun 1.000 dolarlık bir değer kazancı gerektirdiği için kısa sürede olamayabileceğini ancak 7 gün içerisinde olmasının mümkün olabileceğini düşünüyor.

Bitcoin rekoru

10 bin dolar seviyesi Bitcoin için bir dönüm ve yenilenme seviyesi olacak. Bu seviye son derece önemli olacağı için kripto para sahipleri büyük kripto para birimi yatırımcılarının desteği olmadan 10 bin konusunun ciddi zaman alabilecek olduğunu düşünüyor. Bitcoin sahiplerine göre 200 dolar değer kazanarak 9.000 dolara yükselen Bitcoin fiyatının tekrar düşmemesi için balinaların kripto para üzerinde belirli bir desteği var ancak aynı zamanda kripto para yatırımcılarının da bu seviyeden sonra rekor beklentisinde olmasalarda yükseliş beklentisinde oldukları için piyasada 9.000 dolar sonrasında 10 bin dolar ve ardından 13 bin dolar seviyelerini, yani geçtiğimiz 2017 yılı rekorunda yaşanan seviyeleri tekrar ederek değer kazanmasını bekliyorlar. Bitcoin 20 bin dolar rekorunu tekrar kırabilmesi için bu seviyelerden geçmesi gerekiyor ancak en önemlisi, kripto para biriminin daha fazla insanın ilgisini çektiği bu dönemde ciddi bir fiyat artışı için alımların aynı oranda devam etmesi gerekiyor.

Bitcoin fiyatının 10 bin ve 13 bin dolar seviyeleri arasında ciddi değişimler görmek mümkün. Bitcoin fiyatı bu seviyeye yükselebilir ise fiyatında ciddi bir değişim olmuş olacak ve 20 bin dolar rekorunun kırılması için bu seviyelerde alımlar rekor seviyelerde olmasa da yükseliş eğilimi gösterecek olduğundan, balinaların desteği olursa 20 bin dolar rekoru bu yıl sonuna bile kalmadan tekrar kırılabilir. Bitcoin 2017 yılında 3 bin dolar seviyelerinden 20 bin dolar seviyesine yükselerek değer kazanıp rekorunu ilk kez kendi kendine kırmış bir kripto para birimi olarak bunu yapabilir, başarabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu