Kripto HaberleriAnalizBitcoin Fiyat Analizi - Neden Bitcoin Almalıyız?

Bitcoin Fiyat Analizi – Neden Bitcoin Almalıyız?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı ile ilgili beklentiler son dönemde yatırımcılar kadar kripto para analisti olan uzmanları da rahatsız ediyor. Kripto para birimlerinin giderek daha hızlı değişen hale gelmesi piyasada bazı uzmanların eleştirisini, bazı uzmanların ise beğenisini ve desteğini kazanıyor. Aslına bakılırsa kripto para birimi Bitcoin’in değerinin sık değişmesi ne kadar sık değişirse o kadar fazla kısa vadeli ve anlık alım ve satım tercihinde bulunan yatırımcılar için olumlu oluyor. Bitcoin sahipleri, bu konuda fiyatların değişmesinden endişe etmekte haklı olsa da herkesin aynı düşünmediği ve herkesin farklı yatırımlar yaptığı ve farklı strateji uyguladığı düşünülürse bu piyasa açısından olmazsa olmaz bir gerçeklik payı içeriyor.

Piyasada günlük yatırımcıların bile olduğunu biliyor musunuz? Muhtemelen bilmiyordunuz. Kripto para birimini bugün satın alıp en geç 24 saat içerisinde en yüksek seviyeden satan ve bunu milyonlarca dolarlık mevduat hesaplarını kullanarak yapan kullanıcılar var. Bu kullanıcılar aslında bir yatırımcı değil, günübirlik tatil yapanlar gibi günlük kazançlara odaklanmış durumda.

Bazı kripto para birimi yatırımcıları 10 yıldır hesaplarına bile girmiyor. Bugün milyonlarca, milyarlarca dolar değerinde Bitcoin sahibi olmalarına rağmen bu hesaplara erişimleri yok. Ölmüş olabilirler veya bu konuda beklemeyi tercih edebiliyorlar. Tüm bunlar piyasada türden türe insan olduğunu ve insanların her birisinin farklı yatırım stratejileri ve tercihlerine göre hareket ettiği için piyasada sürekli fiyat değişimlerinin sebeplerinden birisi.

Zira bazı kripto para birimi sahipleri 10 yıldır kripto paralarının tek kuruşuna dokunmazken, biraz iddialı olacak ama bazı ”milyarder” adı altında olan ve yüksek kripto para yatırımlarına sahip olduğu iddia edilen çok sınırlı sayıdaki kişinin 1 Bitcoin’i bile olmadığına dair iddialar var. Bu kimselerin zengin bir hayat yaşamasının arkasında ne var? Satış yaptıkları Bitcoin’ler. Ama onlar hala 1 milyar dolarlık Bitcoin sahibi isimler olarak görülmekteler ve bu konuda basına en ufak bir açıklama haklıca sebepleri olduğu için yapmaktan kaçınmaktalar.

Bunların her birisi kimseye bu piyasada güvenilmemesi gerektiğini gösteriyor.

Herkes farklı telden konuşuyor, olması gereken bireysel karar!

Kripto para piyasasında herkes farklı iddialar ortaya atar, herkes farklı konuşur. Birisi size %100 kar vaadi sunup sizden para istiyor ise bundan endişe etmeli ve bunun dolandırıcılık olduğunu anlamalısınız. Bu dolandırıcılık ille de para istemekle olmuyor. Birisi size ”yatırım yap, gelecek 24 saat sonra %10 kar edeceksin” ifadesinin altında da yatıyor olabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı kripto para piyasasında herkesin bireysel kendi kararını vermesi ve kripto paralar konusunda tedbirlerini hiçbir zaman elden bırakmaması gerek.

Aksi durumda yatırımların değeri bir anda silinebilir ve yatırımcılar piyasada beklediklerini hiçbir zaman göremeyebilirler.

Neden Bitcoin alalım?

Neden Bitcoin almanız gerektiğini biz söylersek zaten yatırım yapmamalısınız. Eğer kripto para birimi yatırımı yapacak iseniz bunun bir nedeni olmalı. Kazanmak mı istiyorsunuz, ne kadar kazanmak istiyorsunuz? Bu sizin vereceğiniz yanıtla belli olabilir. Kripto para yatırımlarının bir yatırım aracı olduğunu unutmayın ve bu seviyelerden yatırım yapar ve orta-uzun süre beklerseniz kar edebileceğinizi düşünün.

Eğer kendiniz Bitcoin yatırımından korkuyor veya bilginiz olmadığını düşünüyorsanız öncelikle biraz bilgi edinip, daha sonrasında bu seviyelerden Bitcoin yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Hemen yatırım yapmak size daha fazlasını kazandıracağı yerde daha fazlasını bu sebeplerden dolayı kaybettirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları