Bitcoin

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin tekrar yükseliyor.

  • Son dönemde Bitcoin fiyatı yükseldi ve ABD Doları karşısında 4,140 doların üzerinde haftalık bazda yükseliş eğilimi gösterdi.
  • Fiyat 4.142 dolar gibi yüksek bir işlem gördü ve şu anda kilit desteklerin üzerindeki kazancı konsolide ediyor.
  • BTC / USD ortalaması saatlik grafikte 4.100 dolar civarında destek veren yeni bir üçgende duruyor.
  • Parite kısa vadede düşebilir, ancak 4.100 ve 4.050 dolar civarında desteklenmeye devam edecek.

Bitcoin fiyatı 4.100 dolar seviyesinden sonra 4.200 veya 4.180 dolar seviyesini görebilir. Yatırımcılar, kripto para birimlerini bu seviyelerde almaya devam edebilir ancak daha yüksek seviye görülmedikçe bir süre sonra alım talebi son bulabilir.

Bitcoin Fiyat Analizi

4.040 dolar seviyesine yakın güçlü bir destek oluşturduktan sonra, Bitcoin fiyatı ABD dolarına karşı 4.100 doların üzerine çıktı. BTC / USD ortalaması, 4.060 dolar seviyesi ve üzerinde oynadı. Sonunda, fiyat yükseliş ivmesi kazandı ve 4,100 dolar ve 4.120 dolar direnç seviyelerinin üzerinde işlem gördü. 4.112 dolar seviyesinin yakınında haftalık yüksek bir yükseliş yaşandı ve fiyat şu anda bir aralıkta işlem görüyor.

Bitcoin fiyatındaki direnç seviyelerinin kırılması ve ufak farklarla da olsa geçilse de yatırımcılar Bitcoin satın almak konusunda henüz karar veremiyor. Yatırımcılar, kripto para fiyatlarının binlerce dolar değişebileceğini ve fiyatın düşmesinin an meselesi olabilecek olduğunu hesaba katarak 4.200 dolar seviyesinden sonra kademeli olarak yükselmemesi durumunda yatırım yapamayacaklarını belirtiyorlar.

Bitcoin fiyatının 4.200 doları aşmaması durumunda 4.600 dolar ve 4.900 doları geçmesi beklenmiyor. Ancak analistler, kısa vadede olmasa da yatırımların değer kazanması ile birlikte fiyatının yükselecek olduğunu ve 5.000 dolar sınırına dayanabilecek olduğunu düşünüyorlar. Bitcoin fiyatının 5.000 dolar sınırına dayanmasının ardından yatırımların artmasına bağlı olarak talep artışı ile fiyatının 5.000 dolardan sonra 6.000 dolara kadar yükselebileceği ancak aradaki direnç seviyelerini kırması ve düşüş yaşamaması gerektiği görüşündeler. Analistler yıl sonu konusunda ise pek beklenti içerisine girilmemesini istiyorlar.

 

Bakıldığı zaman kripto para birimlerinin fiyatında yükseliş olabileceği ancak fiyatların balinalar tarafından yükseliş için alım yapmamaları durumunda yükselmeyecek olduğunu gösteriyor. Bitcoin’i yükseltmek için gerekli olan hamlelerin yatırımcılar için alım talebi olması gerektiği belirtiliyor. Bitcoin fiyatındaki kısa ve orta vadeli fiyat beklentisinin yatırımcılar için son dönemde iyimser olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu