BitcoinHaberler

Bitcoin Fiyatı 18.200 Dolara Kadar Geriledi – Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Bitcoin fiyatında gece kapanışına 1 saat kala düşüş başladı.

Bitcoin, gece kapanışına 1 saat kala satış baskısıyla karşılaştı. Yayın saatine göre 18.200 dolar seviyelerine kadar düşen fiyat, yatırımcıları korkuttu.

Bu düşüşten sonra özellikle 18.000 dolar seviyesinin önemine değinen uzmanlar, bu seviyenin hem önemli bir teknik destek olduğuna hem de psikolojik bir sınır olduğuna dikkat çekiyorlar.

Özellikle 18.000 dolara kadar düşüşlerin olabileceği, bu seviyelere kadar parçalı alım yapılabileceği ve 18.000 doların altında da stop olunabileceği birçok uzman tarafından ortak ağızdan söylenen bir karar olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırımcılara sakin olması konusunda tavsiyeler veren uzmanlar, kripto para piyasasında bu tarz düşüşlerin son derece normal olduğunu belirterek, genel yatırım stratejisi anlamında şu tavsiyelere kulak asılmasını söylüyor:

  • Malı düşerken toplayın, yükselirken satın (Destek seviyesinden ürünü alıp, direnç seviyesinden satın)
  • Sığ yerlere (yüzde 0.8 gibi) stop koymayın ama mutlaka stoplu gidin
  • Her zaman ilk önce kaybetmemeye odaklanın
  • Fırsatı kaybetme korkusu ile ürün yükselirken yüksek fiyattan mal almayın
  • Tüm paranızla tek bir coine girmeyin
  • Parçalı alım ve parçalı satım yapın

Son gerilemeyle beraber genel kripto para piyasa hacmi 542 milyar doların altına gerilerken, altcoinler de Bitcoin ile beraber düştüğü görülüyor. Özellikle en büyük altcoin olan Ethereum için 540 doların önemli bir destek seviyesi olduğu belirtiliyor.

Kripto para fiyatlarını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: bitcoinsistemi.com/kripto-para-anlik-fiyat

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu