blank
AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin Fiyatı 19.000 Doları Geçti! – Yatırım Yapmanın Zamanı Mı? Genel Beklentiler Neler?

Bitcoin fiyatında yeni gelişmeler yaşanıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı bugün gün içerisinde ortalama olarak 19.109 dolar en yüksek fiyatla yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Lider kripto para birimindeki bu yükseliş yatırımcıları da harekete geçirdi. Piyasaya bugün binlerce yeni yatırımcının eklendiği ve 20.000 dolar beklentisinin büyük oranda artışa geçtiği belirtildi.

Lider kripto para birimindeki bu değer artışları günün en önemli gündem maddesi olurken 19.109 dolara kadar yükselmesinden bir süre sonra 19.000 dolar sınırının hemen altına gerileyen BTC, bu dakikalarda 19.000 dolara yakın sınırda alıcılar arıyor.

Bugün Yatırım Yapmanın Zamanı Mı?

Bitcoin fiyatının 19.000 doları aşması artık yatırımcıların gözünde “rekor kırıldı” olarak görülüyor. Çünkü yatırımcılar 20.000 dolar rekorunun piyasa için önemli olsa da 20.000 dolar rekorunun görülmesinden sonra aniden 2017 yılında yaşanan senaryonun yeniden gerçek olabileceğini ve fiyat düşüşleri görülebileceğini düşünüyor. 35.000 dolar beklentisi gibi beklentilerin 2020 ve 2021 yılları için mümkün olup olmayacağı tartışma konusu olurken bazı yatırımcılar 19.109 dolardan ellerindeki kripto paraları sattıklarını belirtmekteler.

Bugün alım yapmak için doğru zaman olmayabilir. Çünkü analistler sürekli yükseliş yönünde hareket eden BTC’nin 17.000 dolara doğru düzeltmeler yapabileceğini, ‘bir anlık heyecan-hevesle’ yatırım yapacak olan kısa vadeli yatırımcıların “kazanç elde edeceğim” dedikleri yerde kayıp yaşamalarının da mümkün olabileceğini unutmamaları gerektiği uyarısı yapılmakta.

Son Şans Olabilir

Ancak analistler bugün yatırım yapmak için ‘son şans’ olabileceği uyarısında da bulunuyor. Bunun nedeni olarak ise 19.000 dolardan sonra hızlıca 21.000 dolar seviyesine doğru yükseliş olabileceği, bu yükselişin ardından 23.300 dolara doğru yükseliş yönlü artışlar görülebilecek olduğuna dikkat çekiyorlar. Çok kısa vadeli yatırımcılar dışında fırsatların değerlendirilmesi önerisinde bulunan Bitcoin analistleri “geç kalmayın ama acele de etmeyin” diyor.

“Cuma Günü 20.000 Dolar!”

Bazı kripto para yorumcuları ise şimdiden ‘anketleri’ açtı. Beklentiler CUMA gününe dek Bitcoin fiyatının tam eşik olan 20.000 dolar eşiğini geçmesi yönünde olsa da Cuma gününden önce veya Pazar günü ile ilgili tahminlerde oldukça fazla destek görüyor. Bitcoin balinalarının nasıl adımlar atacakları ve eylemlerinin ne olacağına bağlı olarak daha kısa süre içerisinde de yükseliş olabileceğine dair iddialar bugün gün içerisinde çok tartışılacak gibi görünmekte.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu