Haberler

Bitcoin Fiyatı 9.500 Dolar Sınırına Dayandı

Bitcoin fiyatında yatırımcılar gün içerisinde 9.500 dolar sınırını gördüler.

Bitcoin fiyatında yatırımcılar gün içerisinde beklenmedik bir yükseliş ile karşılaştılar. Bitcoin kısa süre önce 9.100 dolardan kendisine alıcılar ve satıcılar ararken, Hong Kong’dan gelen haberler bölgede bir anda yatırımcı sayısında artışa sebep oldu ve bunun bir sonucu olarak 400 dolara yakın bir değer artışı kaydedildi.

ABD yönetiminden Hong Kong’a yönelik yapılan finans merkezi olmaması açıklamaları, Çin’in Hong Kong’u kendisine bağlama girişiminin bölge halkını Bitcoin’e yönelttiği, bunun ise ani alımlara bağlı olarak fiyatı 9.500 dolar sınırına dayandırdığından söz edildi.

ABD yönetimi özellikle uzun süredir devam eden Hong Kong tartışmalarına yakın zamanda büyük bir ekonomik-finansal ambargo ile yanıt verecek gibi dururken, İngiltere yönetiminden de benzer adım beklentisi olması ve AB’nin benzer uygulamalarda bulunacağı beklentisinin Bitcoin’e yönelik talepleri büyük oranda artırabileceğinden söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu