Haberler

Bitcoin Fiyatı Neden Önemli?

Bitcoin fiyatı neden dolayı bu kadar önemli?

Nexo

Büyük kripto para birimleri arasındaki fiyat değişimleri ABD doları ( USD ) karşısında yükseldi, ancak 20 Mart’ta ortaya çıkan kripto para birimi döviz kuru Binance tarafından yayınlanan yeni bir rapor sonrası Bitcoin (BTC) fiyatı düştü.

2017’den beri kripto pazarlarında fiyat eğilimlerine ilişkin bir incelemenin bir parçası olan bu raporda Binance, varlıklar arasındaki davranışın, getirilerin ABD Doları veya BTC cinsinden olup olmadığına bağlı olarak değiştiğini tespit etti.

Özellikle, holdinglerden elde edilen ABD Doları getirileri, 1 Mart’ta sona eren 2019 yılının üç ayında, 2017’dekinden kripto para birimleri arasında daha fazla oldu.

Buna karşılık BTC’nin geri dönüşleri, mevcut koşullarda on sekiz ay öncesine göre daha az. Binance, araştırma alanının arkasındaki ivme hakkında açıklamada “BTC’nin geri dönüşündeki korelasyonlar, iki önemli nedenden ötürü BTC kripto pazarlarının en iyi fiyat göstergelerinden biri olmaya devam ettiğinden” önemlidir.

Post, bu nedenlerin, Bitcoin’in diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında sergilemeye devam ettiği likidite ve piyasa egemenliği olduğunu söyledi.

Sonuçlar ayrıca, bir zamanlar BTC’de olacak olan alım satım çiftlerini devralan istikrarlı paralar olarak piyasada ortaya çıkan daha yeni fenomenlere işaret ediyor.

Binance, son altı ay içinde çok sayıda kişi eklemeyi seçerek stabilcoin varlıkları konusunda yüksek bir yükseliş duruşu benimsedi.

Rapor sonuçlandı:

Korelasyondaki bu değişimler, borsalar içinde sabitcoin hacmindeki artış ve borsada alım satım çifti teklifleriyle çakışırken, analiz, optimum bir kripto portföyü oluştururken göz önünde bulundurulması gereken ek kendine özgü faktörleri ortaya koyuyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı