BitcoinHaberler

Bitcoin Fiyatı Rekor Kırdı, Çalınan Fonlar Ve Saldırılar Arttı

Bitcoin fiyatının rekor kırması sonrası siber saldırganlar hızla harekete geçti.

Bitcoin fiyatının rekor kırması sonrasında siber saldırganlar tarafından çalınan Bitcoin fonlarının değeri milyarlarca dolar arttı. Çalınan milyarlarca dolarlık kripto para birimlerini farklı cüzdanlarda tutan saldırganların bu dönemde daha fazla parayı banka hesaplarına çeşitli yöntemlerle çekmek için büyük çaba harcadıkları belirtiliyor.

Saldırganların ellerindeki fonların büyük kısmını bu dönemde elden çıkarmak istedikleri, ancak toplu satış durumunda dikkat çekecekleri için yüzlerce parça halinde çaldıkları fonları satmak zorunda kaldıkları biliniyor.

Siber Saldırı Vakaları Artacak

Bu dönemde yeni kripto para saldırılarının da artması bekleniyor. Birçok ülkede tam karantina uygulamasına yeniden geçilmesi sonrasında evde kalacak olan siber saldırganların üstün yeteneklerini kullanarak başta kripto para yatırımcıları olmak üzere kripto para borsalarına yönelik saldırıları da arttırması beklenmekte.

Özellikle bu dönemde borsalardan gelmiş gibi yapılan maillere ve girilen sitelere dikkat edilmesi gerekiyor. Maili atan kişinin mutlaka borsa domaini olması ve girilen sitenin borsa site adresiyle aynı olması konusunda yatırımcıların dikkat etmesi gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu