Kripto Para

Bitcoin Fiyatında 6.600 Dolar Seviyesi Devam Ediyor, Piyasa Hacmi 185 Milyar Dolarda

Kripto paralar corona virüsünden ve blok ödülü yarılanmasından çok büyük oranlarda etkileniyor.

Blok ödülü yarılanması ve diğer sebepler zaten kripto para birimlerinin fiyatını ve piyasa hacmini çok derinden ve yakından etkiliyordu. Bir de üzerine corona virüsü çıkınca, yatırımcılar ne yapacaklarına karar veremez duruma geldiler ve sonucunda satışlar arttı ve fiyatlar düştü. Piyasa hacmi gerilerken, piyasa fiyatında yaşanan gerilemeler yatırımcıları sıkıntıya soktu.

Bitcoin fiyatının düşmesinin sebepleri arasında gösterilen yatırımcıların piyasaya güvenmemesi ise bu dönemde etkisini göstermeye devam ediyor.

Piyasa hacmi 200 milyar doların altında seyrediyor

Kripto para birimi piyasasında hacim ise bu dönemde çok fazla önem arz ediyor. Piyasa hacminin 185 milyar genel toplamının kısa süre içerisinde değişip değişmeyecek olduğu merak edilirken, 200 milyar doların bu dönemde görülebilmesi için piyasada Bitcoin fiyatının 7.500 dolarları görmesinin gerektiği ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu