BitcoinHaberler

“Bitcoin Fiyatında Altın Ve Dolar Riski Var!”

Altın ve doların değer kazanmaya başladığını ve ralli ihtimali olabileceği iddiaları son dönemde sık sık gündeme geliyor.

Altın ve dolar endeksleri son dönemde düşüş yönünde. Ancak ONS altın son günlerde 1.800 dolar seviyesini yeniden aştı ve bu düşüş dönemini kapatarak yeniden iddialara göre ralli yapmaya hazırlanıyor.

10T Holdings’in kurucu ortağı Dan Tapiero, altın ve dolar kurundaki bu gelişmelerin Bitcoin fiyatını baskılayan unsurlardan olduğunu ve BTC’yi daha fazla düşürebilecek olduğuna dikkat çekerek yatırımcıların mutlaka bu konuya dikkat etmesini ve “gereksiz hayallere” kapılarak kayıplar yaşamamak için piyasanın gerçeklerini okumalarını önerdi.

ABD borsalarında hisselerin parabolik olarak yükseldiğini, bununla da kalmayarak dolar endekslerinde yaşanan düşüşte iyileşme beklentisi olduğunu belirten Tapiero, “tüm bunlar izlenmesi gereken değerler ve konular. Bitcoin fiyatı bu göstergelerdeki iyileşme – yükseliş – beklentileri nedeniyle baskılanmakta ve daha büyük düşüşlerle karşı karşıya kalma riski var” dedi.

Bitcoin yatırımının mantıklı olduğunu ancak yatırım yaparken her zaman “sepet tipi” yatırım yapanın en mantıklı strateji olduğunu ifade eden uzmanlar, tek bir ürüne değil birkaç farklı ürüne yatırım yapmanın risk faktörünü azaltmakta çok önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Sadece kripto paralara yatırım yapılıyor olsa bile, tek bir coine değil en az 3 farklı coine yatırım yapmanın önemine dikkat çeken uzmanlar, tek bir coine yatırım yapmanın, kâr zarar analizini tek 1 ürüne bağlamakla eşdeğer olduğuna dikkat çekiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu