BitcoinOn-chain

Bitcoin Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Balinalar Gemiyi Terk Etmiyor!

Kripto para piyasasında düşüş eğilimi sürerken Bitcoin balinalarının önemli bir kısmı uzun süredir coinlerine dokunmuyor.

Glassnode’un paylaştığı onchain verilerine göre, Bitcoin fiyatının düşmesine rağmen eski yatırımcılar kripto paralarını elinde tutmaya devam ediyor.

716.325 Adet Bitcoin Yıllardır Hareketsiz Bir Şekilde Cüzdanlarda Bekliyor

Verilere göre 5 ila 7 yıldır Bitcoin’lerine ellemeyen cüzdanların sayısı zirve yaptı ve son 8 ayın zirvesine ulaştı.

Mevcut durumda 716.325 adet BTC en az 2015 yılından bu yana hiçbir hareket yapmaksızın bekliyor. Söz konusu tarihte Bitcoin fiyatı 300 dolardan işlem görüyordu.

Aktif olmayan cüzdan sayısındaki bu artışın nedeni iki faktöre bağlanıyor.

Bunlardan ilki piyasada belirginleşen ayı trendi, ikincisi ise kripto para piyasasının artık spekülatif bir halden çıkıp orta vadeli bir yatırım haline gelmesi olarak gösteriliyor.

Glassnode’un paylaştığı ek veriye göre, orta ve uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının sayısı 2017 yılından bu yana önemli ölçüde arttı.

Kripto para piyasasının 2021 yılına benzer bir şekilde atılım yaptığı bir dönem olan 2017-2018 yıllarında yatırımcılar, kripto para teknolojisinden fayda sağlamak yerine kısa vadeli kazançlar elde etme amacı güttüler.

Kripto para endüstrisinin biçim değiştirmesi ve kurumsal adaptasyon düzeyinin artması ile birlikte bireysel yatırımcılar artık kripto paraları bir risk aracı ya da yüksek enflasyondan korunma maksadıyla kullanıyor.

Bitcoin için uzun vadeli yatırımcı sayısı artsa da, piyasada keskin bir düşüş yaşandığı şu günlerde orta vadeli yatırımcılar ise sahip oldukları varlıkları satma yoluna gidiyor. Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı 38.000 dolar civarından işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu