bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Fiyatının Neden 20.000 Doları Görmesini İstiyoruz?

Bitcoin Fiyatının Neden 20.000 Doları Görmesini İstiyoruz?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para yatırımcısı olmayan bunu anlamaz. Kripto para birimlerinin değerinin yükselmesi yatırımcıları bazen o kadar fazla mutlu ediyor ki, bazen yatırımcılar bu mutluluk sonucunda bağışlar yapabiliyor veya mutluluklarını farklı belirtiler ile dışa atabiliyorlar. Bitcoin yatırımcıları özellikle bunu çok fazla yaşıyor. Elinde sadece kripto parası olan ve sadece ”kripto para sahibiyim” demek için kripto para sahibi olanlar bunu anlamayabilir.

Yatırımcılar, kripto para birimlerinin değerinin yükseldiği anda sadece kendilerinin değil, başkalarının da para kazandığını bilerek hareket ettiklerinde bunun aslında herkes için iyi olduğunu görebilirler. Sadece kendisi değil, kendisi ile milyonlarca insanın para kazandığını bilmek mutlu edici olsa gerek.

Bu konuda Türkiye’de olmasa da Asya ülkelerinde özellikle böyle bir grup var ve bu kimseler kripto paraların değerinin arttığında sevinçlerini emojiler ile internette sayfaları doldurarak ifade edebiliyorlar. Örneklerini pek görmesek bile var yani böyle bir grup.

Bitcoin sadece siz varsınız diye yükselmiyor. Sadece sizin içinde yükselmiyor…

Neden herkes 20.000 doları bekliyor?

Bitcoin fiyatı ne zaman 20.000 dolar olacak? Bu sorunun yanıtını sizin kadar bizlerde merak ediyoruz. Bizim bir bilgimiz yok ama bazıları ”hemen yarın 20.000 dolar olacak” diye bazı gerçekdışı iddiaları ortaya atabiliyor. Her kim olursa olsun, Bitcoin fiyatını tek başına 20.000 dolara çıkaramayabilecek olduğu için böyle iddiaları çok dikkate almamak sadece takip etmek gerekir.

20.000 dolar beklentisi özellikle bir grup insan tarafından lanse ediliyor. Eğer 2 yıldır kripto para birimleri ile ilgileniyorsanız bu grubun kimler olduğunu biliyor olmalısınız. Bilmiyorsanız biz hatırlatalım; Bu grup, 20.000 dolar düzeyinden yatırım yapan ve kaybeden insanların oluşturduğu grup. Ne zaman oldu bu? 2017 yılı Aralık ayı 15-17. günleri arasında yaşandı. Bu grubun kripto para birimi Bitcoin hakkında internette sürekli 20.000 dolar olmasına yönelik iddiaları ve sürekli olarak beklentilerini bu şekilde lanse edip neredeyse fonlaması aslında 20.000 doların hemen gerçek olmayacak olsa bile gerçek olacakmış gibi gösterip bir an önce 2 yıldır yaşadıkları bu zararı kapatmak için yaptıkları bir eylem mi desek, tercih mi bilemedik.

Sadece onlar değil, herkes Bitcoin fiyatının ne zaman 20.000 dolar olacağını soruyor

En çok üstteki grup olsa da, Bitcoin sahibi olan herkes hatta Bitcoin sahibi olmayan insanların bile Bitcoin’in ne zaman tekrar rekor kıracağını sorduğunu biliyoruz. Bunun sebebi ise kripto paralardan daha fazla kazanç elde etmekte yatan bir sebep. Eğer bir kişi kripto para sahibi ise ve bu kripto para birimi Bitcoin ise en çok o kişi 20.000 dolar seviyesine tekrar ne zaman yükseliş olacağını sorar ve bu beklenti ile hareket eder. Er geç, Bitcoin’in o seviyeye tekrar çıkacağı beklentisi var ve en azından tarihinde 1 kez daha 20.000 doları eğer küresel bir yasaklama olmaz ise göreceği konusundan eminler yatırımcılar.

Yatırımcılar emin ama, Bitcoin emin değil. Nedeni ise daha önce 2 yıla yakın süredir onlarca kez düşen ve bu seviyeye 17 ay sonra ulaşan Bitcoin 2 yıla yakın bir süredir bu seviyeyi görmüyor. Bu da aslında Bitcoin’in 20.000 dolar olacağının hiçbir zaman için garantisinin olmadığını gösteriyor. Eğer gelecekte olur da olası bir küresel yasak uygulanmazsa herkesin beklentisi kısa süre içerisinde olmasa bile uzun vadede 20.000 dolar rekorunun tekrar görüleceği yönünde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları