BitcoinXRP

Bitcoin Fiyatının Rekor Kırmasının Ardından XRP Yerine BTC’yi Tercih Etmeye Başladılar

XRP ve BTC hakkında sosyal medyada trend olan görüşleri sizin için derledik.

Ripple’a SEC tarafından açılacak olduğu açıklanan dava nedeniyle bazı borsalarda 0.21 dolara kadar düşen ve ortalama 0.24 dolar dip seviyesini gören XRP, yeniden yükselmeye başladı. 0.36 dolardan alıcı bulan XRP fiyatına rağmen bugün birçok XRP yatırımcısı tercihini Bitcoin’e çevirdi.

24 bin 661 dolara yükselerek tarihteki en güçlü rekoruna ulaşan Bitcoin (BTC) yakın zamanda yatırımcılarına çok fazla kazandırdı. XRP yatırımcıları da, rekor kırmasına ve en üst fiyat noktasında olmasına rağmen XRP’nin düşüş riskinin “çok fazla” olduğunu belirterek yatırımlarını Bitcoin’e kaydırdılar.

“XRP TO BİTCOİN” Dönemi

Bazı yatırımcılar bu süreci tek kelimeyle özetledi: “XRP TO BİTCOİN.” Analistlerin “büyük düşüş olması an meselesi” beklentileri ile hareket eden BTC yatırımcıları ise mevcut BTC varlıklarını 24 bin 661 dolar ve 24 bin 330 dolar aralığından sattıklarını belirttiler.

Bazı XRP yatırımcıları zarar etmesine rağmen “XRP yükselmeye başladı, çökecek iddiaları yalan oldu, yakında 1 doları görecek” şeklinde ütopik tahminlerine devam ediyor.

Yatırımcılara yatırım yaparken duygusal davranmayın çağrısında bulunan uzmanlar, “bir ürünün yatırımını yapıyor ve yükselmesini istiyor olabilirsiniz, ancak teknik ve temel analiz düşüş gösteriyorsa duygusal davranmamak gerekiyor” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

*Yatırım önerisi niteliğinde değildir. Sosyal medyada trend olan paylaşımlardan derlenmiştir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu