Kripto HaberleriAltcoinBitcoin Fonlarından 32 Milyon Dolar Çıkarken, Short Pozisyonlar Arttı! CoinShares Raporu!

Bitcoin Fonlarından 32 Milyon Dolar Çıkarken, Short Pozisyonlar Arttı! CoinShares Raporu!

Coinshares haftalık kripto para raporunu yayınladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım ve ticaret şirketi CoinShares haftalık raporunu yayınladı.

Dijital varlık yatırım ürünlerinden çıkışların geçtiğimiz hafta toplamda 32 milyon dolara ulaştığını belirten Coinshares raporu, bu rakamın Aralık 2022’nin sonlarından bu yana görülmeyen bir seviye olduğunu ifade etti.

Kripto para fonlarına bireysel olarak bakıldığında fon çıkışının %78’inin Bitcoin’de (BTC) olduğu görüldü.

Lider kripto para BTC‘den 25 milyon dolarlık çıkış olurken bu rakamın Ethereum‘da 7,2 milyon dolar olduğu görüldü.

Raporda ayrıca BTC’nin düşüşüne endekslenen Bitcoin Short fonu önemli miktarda giriş yaşadığı belirtildi. Buna göre Bitcoin Short fonu geçen hafta 3,7 milyon dolarlık giriş kaydetti.

“Dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 32 milyon dolar tutarında çıkış görüldü ve bu, Aralık 2022’nin sonlarından bu yana en büyük çıkış oldu.

Bitcoin, yaklaşık 25 milyon dolar tutarında çıkış görerek olumsuz duygunun yükünü taşırken, kısa vadeli Bitcoin yatırım ürünleri 3,7 milyon dolar tutarında giriş gördü.”

Bitcoin ve Ethereum (ETH) dışında Cosmos (ATOM) 1,6 milyon dolar, Polygon (MATIC) 0,8 milyon dolar ve Avalanche (AVAX) 0,5 milyon dolarlık düşük miktarlı çıkış yaşadı.

Bölgesel fon çıkışlarına bakıldığında Almanya 23,1 milyon dolar ile ilk sırada yer alırken, Almanya’yı 10,6 milyon dolarlık çıkışla Kanada izledi.

Bu çıkışlar karşısında İsviçre’de 4,9 milyon dolar, ABD’de ise 0,2 milyon dolarlık girişler yaşandığı görüldü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları