AnalizBitcoin

Bitcoin’de Yakın Zamanda Golden Cross Görülebilir

Analistlerin yaptığı gözlemlere göre önümüzdeki aylarda Bitcoin'in (BTC) haftalık grafiğinde Golden Cross görülebilir.

Nexo

Bilindiği gibi kripto para piyasası tahmini ve öngörüsü yapılması en zor piyasalardan bir tanesidir. Düşecek diye beklenirken ani artışlar veya kesin yükselecek diye beklenirken ani düşüşler tarihte oldukça fazla görüldü.

An itibarı ile 9000 dolar seviyesinin altına gerileyip 8800 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de yeni bir grafik göze çaptı. Haftalık grafikte Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 100 günlük hareketli ortalamasını önümüzdeki birkaç ay içerisinde geçebilir ve Golden Cross yaşanabilir.

Bitcoin Golden Cross

En son 3.5 yıl 2016 yılında gerçekleşen bu olay yaşandıktan sonra fiyat 1.5 sene içerisinde 400 dolar seviyelerinden 20.000 dolarlık rekor seviyeye kadar yükselmişti.

An itibarı ile Bitcoin’in Kasım ve Aralık aylarında özellikle halving olayının erken fiyatlanması ile yükseliş göstermesiyle beraber Golden Cross olayı yaşanabilir.

*Golden Cross hareketli ortalamalara bakılarak yapılan ve ayı piyasasının boğa piyasasına geçişi olarak görülen bir trend dönüşümüdür.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı