AnalizBitcoin

Bitcoin’de Yakın Zamanda Golden Cross Görülebilir

Analistlerin yaptığı gözlemlere göre önümüzdeki aylarda Bitcoin'in (BTC) haftalık grafiğinde Golden Cross görülebilir.

Bilindiği gibi kripto para piyasası tahmini ve öngörüsü yapılması en zor piyasalardan bir tanesidir. Düşecek diye beklenirken ani artışlar veya kesin yükselecek diye beklenirken ani düşüşler tarihte oldukça fazla görüldü.

An itibarı ile 9000 dolar seviyesinin altına gerileyip 8800 dolar seviyelerinde işlem gören BTC’de yeni bir grafik göze çaptı. Haftalık grafikte Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması 100 günlük hareketli ortalamasını önümüzdeki birkaç ay içerisinde geçebilir ve Golden Cross yaşanabilir.

Bitcoin Golden Cross

En son 3.5 yıl 2016 yılında gerçekleşen bu olay yaşandıktan sonra fiyat 1.5 sene içerisinde 400 dolar seviyelerinden 20.000 dolarlık rekor seviyeye kadar yükselmişti.

An itibarı ile Bitcoin’in Kasım ve Aralık aylarında özellikle halving olayının erken fiyatlanması ile yükseliş göstermesiyle beraber Golden Cross olayı yaşanabilir.

*Golden Cross hareketli ortalamalara bakılarak yapılan ve ayı piyasasının boğa piyasasına geçişi olarak görülen bir trend dönüşümüdür.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu