BitcoinHaberler

Bitcoin Gönderimlerini E-posta İle Gerçekleştirmek Artık Mümkün

Sistem sayesinde Bitcoin kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin sektöre adım attığı ilk andan itibaren gelişmeyi sürdürüyor. İnişli çıkışlı değer grafiğini bir yana bırakırsak proje kaynaklı genişleme hedefinde istikrarlı bir yol haritası çiziyor.

Coinbase CEO’sunun paylaştığı güncel habere göre 2015’te yapılan patent başvurusu kabul edildi. Böylece e-posta ile Bitcoin gönderme devri başlamış oldu.

Artık kullanıcılar hesaplarındaki Bitcoin’leri (BTC) e-posta adresleri aracılığıyla farklı hesap cüzdanlarına aktarabilecekler.

Sistem Şöyle İşleyecek

Kullanıcılar e-posta adresine kripto para gönderme isteği yollayacak. Eğer göndericinin kendi e-posta adresiyle eşleştirilmiş kripto para cüzdanında yeterli bakiye varsa istenilen BTC miktarı e-posta adresine tanımlanmış alıcı cüzdanına iletilecek. Ödemenin alıcı tarafından onaylanmasının ardından da 48 saat içerisinde işlem gerçekleştirilmiş olacak.

Söz konusu sistem yalnızca Bitcoin’i mi destekleyecek yoksa diğer kripto paraları da aynı sistemle göndermek mümkün olacak mı şimdilik net değil.

Bu yeni sistemin Bitcoin konusuna endişeyle yaklaşanları sisteme dahil etmesi bekleniyor çünkü söz konusu hizmeti kullanmak için bilinmesi gereken iki şey var: Alıcının e-posta adresi ve gönderimi yapılacak Bitcoin miktarı.

Hizmetten yararlanmak için madencilere komisyon ödenmeyecek ancak bunun yerine Coinbase’in öngördüğü miktarda bir ücretin ödenmesi gerekecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu