BitcoinHaberler

Google.com’da Bitcoin Aramaları Geçen Hafta Arttı

Bitcoin son 6 ayın en yüksek arama trendlerine geçtiğimiz hafta ulaşabildi.

Bitcoin fiyatı son düşüşler ile birlikte yatırımcılarını zorluyor. Bitcoin kelimesinin aranma hacmi Google’da son dönemde artışa geçmişe benziyor. Google’ın resmi arama verilerine göre Bitcoin araması son 6 ayın en iyi seviyelerinden birisine geçtiğimiz hafta yükseldi.

Ekim ayından bu yana sürekli fiyat değişimi kripto para pazarındaki çok sayıda yatırımcının dikkatini çekerken, bazı yatırımcılar Bitcoin aramasına son dönemde pek ilgi göstermiyorlardı. Bunun sebebi özellikle kripto para borsalarından fiyat takip eden yatırımcılar son birkaç güne kadar fiyatların bu kadar düşüş yaşamaması nedeniyle analistlerin görüşlerini de o kadar fazla araştırmıyordu.

Ancak son düşüşler yatırımcıların Google’da Bitcoin kelimesini aramasına yol açtı ve çok sayıda insan Bitcoin aramasını yaparak sıralamalarda Bitcoin’i yükseltti.

Bitcoin aramaları en çok Afrika’dan yapılmakta, Nijerya, Güney Afrika ve Gana ilk üç ülkeyi oluşturuyor. Avusturya ve İsviçre ilk beş arasında yerini alıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı