BitcoinHaberler

Bitcoin Güçlenmeye Devam Ediyor

BTC, ETH ve XRP gibi para birimleri bilindiği üzere Çin, Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin baskıcı ve engelleyici politikalarından sonra uzun bir resesyon dönemine girmiş ve 20 bin dolar seviyelerinden 3 bin dolar dolaylarına kadar gerilemişti.

2017 tarihinde yakaladığı tarihi yükseliş trendi ile adeta zirveleri yaşayan BTC, ETH ve XRP gibi para birimleri bilindiği üzere ünlü analist ve ekonomik platformların balon nitelendirilmesinden ve Çin, Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerin baskıcı ve engelleyici politikalarından sonra uzun bir resesyon dönemine girmiş ve 20 bin dolar seviyelerinden 3 bin dolar dolaylarına kadar gerilemişti. Ancak 2018 sonu ve 2019 yılı başında büyük bir toparlanma performansı sergileyen BTC ve ETH gibi kripto para birimleri yatırımcıların yeniden dikkatini çekmeyi başardı ve yeniden dijital varlıkların en gözde yatırım araçlarından biri oldu. Yatırımcıların sarsılan güvenini tekrar kazanmayı başaran Bitcoin’in işlem hacmi son bir aylık süreçte giderek artmaya devam ediyor. Haftalık bazda 5700 ve 6000 dolar bandında gidip gelen BTC’nin geleceğine dair yapılan yorumlar oldukça umut verici.

BTC İşlem Hacmi ATH Seviyesine Ulaştı

İlerleyen günlerde güçlenerek yükselmesi beklenen BTC’nin işlem hacmi ATH seviyesine erişmiş durumda. 2019 Nisan ayı baz alındığın son bir yılın en verimli yükselişini gerçekleştiren BTC’ye yatırımcılar ve girişimciler tarafından yönelim devam ediyor. Nisan ayında işlem ücretlerinde % 250 artış gösteren BTC 305 milyon doları işlem hacmi havuzuna aktardı. Öte yandan Nisan ayı içerisinde madenciler, bir önceki aya kıyasla 14 milyon dolar daha fazla dolar topladı. BTC tarihinde an itibariyle işlem hacmi en yüksek değerlerine ulaştı. Pek çok kripto para platformu ve ünlü kripto analisti BTC’nin yükseliş alevinin diğer kripto para türlerini de körükleyeceği görüşünde birleşiyor. Gelecek zamanlarda da BTC’nin istikrarlı bir yükseliş performansı göstereceğinin kanısında birleşen analistler, Haziran ayı sonlarında BTC’nin işlem hacminin daha da yükseleceğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu