fbpx
Haberler

Bitcoin Hakkında Olumsuz Düşünenler Yok Değil

Nexo

Kripto paraların yükselişi bugünlerde yatırımcıları heyecanlandırıyor. Bitcoin fiyatının artması ile birlikte daha fazla yatırımcının sektörde boy göstermesi beklenirken yapılan son araştırmalar ise bazı yatırımcıların fiyat artışı olur olmaz düşüş endişesi dolayısı ile korkup çıktığı ve Bitcoin alımı yerine satışını  tercih ettikleri açıklandı. Yatırımcıların bir kısmının düşüncesinin olumsuz olduğu, bu olumsuz durum dolayısı ile bazı yakın yatırımcılarında korkup piyasadan çıktıkları açıklandı.

Nisan ayında Bitcoin artışında 20.000 kişi arasından 500 kişinin borsalarda bulunan yatırımlarını çektikleri ve alımdan daha çok satış işlemi yapıldığı doğrulandı. Satış işlemlerinin borsa adına herhangi bir kayıp yaşatmasa bile bazı borsalarda olası anlık kayıplar yaşanabildiği belirtildi.

Ne Zaman Artacak?

Asıl sorunun ise şimdilerde Bitcoin fiyatının tekrar ne zaman artacak olduğu, büyük yatırımcıların satışlarını kısa vadede yapmak üzere çaba harcadıkları iddiası mevcut. Orta çaplı yatırımcı ile büyük yatırımcıların büyük bir kısmınında yatırımlarını tuttuğu ve yatırımlarını satmak yerine kar elde etmeye yönelik olarak adımlar atmayı sürdürecek olduklarının mesajını verdikleri bilinmekte.

  • Yatırım yapan yatırımcıların %10 gibi bir kısmının bu konuda endişesi mevcut.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı