AnalizBitcoin

Bitcoin İçin Analistler Ne Diyor? Sıradaki Beklenti Ne? Halving Fiyatlanması Başladı Mı?

Son zamanlarda artış yaşayan BTC'de orta ve uzun vadede beklentiler neler? Halving etkisi başladı mı? Önemli direnç ve destek seviyeleri neler? İşte analizlerin görüşleri...

Bitcoin son birkaç gündür yaşadığı artışlar ile tüm dünyada yine gündem olmayı başardı. BTC’deki bu son artışlar ABD ve İran arasındaki kriz sebebiyle olmuş olsa da Mayıs 2020’deki halving sebebiyle erken fiyatlanmanın da fitili ateşlenmiş olabilir.

BTC’nin yükselmesi ile yeni tahminlerde bulunan analistler önümüzdeki süreçte neler olabileceğini ve bu seviyelerde dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde belirtiyor:

7950 Dolar seviyesi Önemli

Analistler 100 günlük hareketli ortalamanın 7950 dolar seviyesinde olduğunu ifade ederek bu seviyenin güçlü bir direnç olduğunun altını çiziyor. 7950 doların birkaç gün içerisinde aşılması durumunda ise sırasıyla 8300 ve 8800 dolar seviyelerinin güçlü dirençler olduğunu ifade eden analistler, BTC’nin bu direnci birkaç gün içerisinde kıramaması durumunda 7300 dolar seviyelerine gerilemenin olabileceğini ifade ediyor.

En Önemli Seviyelerden Birisi 9000 Dolar

Analistler 9000 dolar seviyesini trendi tamamen yükseliş yönüne çevirecek ve FOMO etkisini başlatacak olan önemli bir seviye olarak değerlendiriyor. 8000 dolardan sonra en önemli psikolojik direncin 9000 ve 10.000 dolar olduğunu ifade eden uzmanlar, bu seviyenin yakın zamanda kırılabilecek olduğunu ifade ediyor.

Orta ve Uzun Vadede Ne Bekleniyor?

Bitcoin’de büyük grafiğe bakıldığı zaman son yükselişi olumlu olarak değerlendiren analistler, bu yükselişin daha büyük yükselişleri tetikleyebilecek olduğunu ifade ediyorlar. Özellikle halving tarihinin giderek yaklaşması ile beraber fiyatlanmanın nisan sonu ile mayıs ayı başına kadar devam edebileceği tahmin ediliyor.

Öte yandan halving tarihine az bir zaman kala (nisan sonu mayıs başı) BTC fiyatı eğer ciddi yükseliş yaşamış olursa bu dönemde kar satışlarının görülebileceği ve fiyatın yüzde 40 ila 60 arasında düşüş yaşayabileceği ifade ediliyor.

Örnek verilecek olursa halving öncesi 15.000 dolara kadar bir fiyat yükselişi görülürse kar satışları sebebiyle halving gerçekleştikten sonra fiyat 7000 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir. Daha önceki halving etkilerinde BTC’nin bu şekilde hareket ettiğini ifade eden uzmanlar, bu düşüşten sonra bir alım fırsatı olabileceğini ve ilerleyen dönemde çok daha ciddi yükselişlerin olabilecek olduğunu ifade ediyor.

*Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir?

Halving Bitcoin ağındaki blok ödüllerinin yarı oranında azalması anlamına gelmektedir. Şu anda 12.5 BTC olan Bitcoin madencilik ödülü, halving olayından sonra 6.25 BTC’ye düşecek. Yani madenciler aynı işlem gücü ile daha az Bitcoin üretecekler. Bu da arz ve talebi dengelemek için fiyatın yükselebileceği anlamına geliyor. Daha önceki halving olaylarında fiyatta ciddi yükselişler yaşanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu