AnalizBitcoin

Bitcoin İçin Önemli Seviyeler Neler? Beklenen Yükseliş Gerçekleşmezse Balinaların Tavrı Ne Olur?

Analistlerin adeta ikiye bölündüğü fiyat tahminlerinde kısa vadede hangi seviyeleri öne çıkarıyor?

Kripto dünyasının tanınan ismi Joseph Young, Bitcoin’le ilgili konuştu. Lider kripto para biriminin 10 bin dolar seviyesinin altına inmeyeceğini söyleyen analist, muhtemel destek ve direnç noktaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin’in uzun süredir beklenen yükselişi 12.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak gerçekleştirdiğini belirten Young, yoğun satış baskısı altında BTC’nin 9.800 ile 10.500 dolar aralığında gidip geldiğini, piyasadaki günlük hacimlerin önemli bir bölümünün vadeli işlemlerden meydana geldiğini ifade ederek vadeli sözleşmelerin fiyatı etkileme gücü üzerinde durdu.

An itibarı ile 10.340 dolardan işlem gören Bitcoin’de görülen düşüşü, satış baskısına bağlayan diğer isimlerse BeQuant Araştırma Başkanı Dennis Vinokourov ve eToro Platform Genel Müdürü Guy Hirsch oldu.

Söz konusu iki isim de yaşanan düşüşleri teknik faktörlere bağlayarak madencilerin ve balinaların bu konuda önemli bir paya sahip olduklarını belirtti.

Öte yandan Guy Hirsch, volatilitenin düşük olduğu dönemlerde piyasadaki tüccarların azlığı sebebiyle fiyatların da düşüşe geçmesinin doğal olduğunu belirtti.

Uzun Vadeli Tahminler Ne Söylüyor?

Konuyla ilgili her analistin kendince bir fikri olsa da aslında tahmin yürütenler ikiye ayrılmış durumda. Bir kısmı rekor seviyeler beklerken bir kısmı da şu anki seviyeden daha da düşük seviyelere işaret ediyor.

Yükseliş beklentisinde olanlar, Bitcoin’in kısa vadede yükselişe geçmesi için 11.000 dolarlık direnç seviyesinin kırılması gerektiğini belirtiyor.

Beklenen yükselişin gelmemesi halindeyse fiyatın 8.800 dolar seviyesine geri çekilmesi mümkün. Bu da balinaları harekete geçirecek önemli bir seviye. Bu bölgeye düşülürse balinalar adeta bala üşüşen arılar gibi düşük fiyattan Bitcoin alma yarışına girebilirler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu