Kripto HaberleriHaberlerBitcoin İçin Şimdiye Kadarki En Olumsuz Tahmin

Bitcoin İçin Şimdiye Kadarki En Olumsuz Tahmin

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Harvard Üniversitesi’nde profesörlük yapan Rogof, ‘’Bitcoin’in 100 dolara düşme olasılığı çok yüksek’’ diye belirtti.

2017 senesinde rekor üstüne rekor kıran Bitcoin, aralık ayında 20 bin doları test etmişti. 2018 yılına büyük umutlarla giren kripto para birimleri, çeşitli ülke ve hükümetler tarafından yapılan olumsuz açıklamalar nedeniyle neredeyse dip yaptı. Bunlar yetmezmiş gibi çeşitli siber suçların yaşanması da kullanıcılar tarafından, kripto para birimlerinin güvenilirliğini sorgulamalarına neden oldu. Ancak bu kadar olumsuzluklara rağmen ilk defa bu kadar kötümser bir tahmin geldi.

Harvard Üniversitesi’nde görevli Profesör Kenneth Rogoff, Bitcoin’in önümüzdeki 10 sene içerisinde 100 dolara düşebileceğini söyledi. Bu olasılığın Bitcoin’in 100 bin dolar olmasından, çok daha kuvvetli olduğunu da vurguladı.

CNBC’ye röportaj veren Rogoff, çok önemli açıklamalara değinirken ayrıca şimdiye kadar yapılmış en olumsuz tahminlerde bulundu. Profesör Rogoff’un konuşmasından bazı satırbaşları:

‘’Önümüzdeki 10 sene içinde Bitcoin’in, şu anki değerinden çok daha az olacağını düşünüyorum. Kripto paralar popülerlik kazandığı zaman, gizem ve merak vardı. Artık yatırımcılarda bazı şeylerin bilincine vardı. Bitcoin’in 100 dolar olması, 100 bin dolar olmasından daha büyük bir ihtimal olarak görmekteyim. Bu öngörümün bir diğer sebebi ise kripto para birimlerinde vergi kaçırma ya da kara para aklama için kullanımının ortadan kaldırılması durumunda, işlem hacimleri çok büyük oranlarda düşecektir.’’ diye belirtti.

Ancak bir çok kişi tarafından popülerliğini kaybetti ve artık herkes tarafından biliniyor denilen kripto paralar, yapılan son araştırmalara ve pazar hacimlerine bakıldığında dünya nüfusunun sadece yüzde 5’lik bir kısmına ulaşmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları