Kripto HaberleriAnalizBitcoin İçin Yıl Sonu Fiyat Tahmini Ne Kadar?

Bitcoin İçin Yıl Sonu Fiyat Tahmini Ne Kadar?

Takip et

2019 senesini iyi geçiren kripto paralar, yatırımcılar tarafından kaybolan itibarını ve güvenini tekrar kazanmışa benziyor. Öyle ki hangi yatırımcı veya analist ile konuşulsa Bitcoin‘in yükseleceği ve sene sonu tahminlerinin yüksek olduğu ifade ediyor.

Her ne kadar tahmini ve analizi en zor piyasalardan birisi olan kripto para piyasası hakkında kesin konuşmak mümkün olmasa da bazı analistler bu süreçte görüşlerini paylaşıyor.

Blockchain şirketi olan Kenetic’in kurucusu Jehan Chu, Bloomberg’e verdiği bir röportajda Bitcoin için bazı yıl sonu tahminlerinde bulundu.

Chu, “kripto paralar artık dünyada kabul gören bir teknoloji ve bunun en büyük göstergesi Facebook gibi büyük şirketlerin bu sektöre yatırım yapmalarıdır.” şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca çoğu analist ve Chu tarafından da üzerine değinilen 2020 Mayıs ayında meydana gelecek Bitcoin halving (yarılanma) olayı da Bitcoin fiyatını yükseltecek en önemli etkenler arasında gösteriliyor.

Chu bu nedenlerden dolayı yıl sonuna kadar Bitcoin’in 30.000 dolar olacağı düşünüyor. Diğer ünlü analist isimlere de bakıldığı zaman 20 bin ila 30 bin dolarlık yıl sonu fiyat tahmini bizleri karşılıyor.

Ancak unutulmamalı ki 2018 senesinin ortalarında da yıl sonu için ütopik Bitcoin fiyatları tahmin ediliyordu ve bunların hiçbiri gerçekleşmedi. Geçen seneye göre daha güçlü olan Bitcoin ve kripto para piyasası bu sene analistlerin tahminlerine göre mi hareket edecek hep beraber göreceğiz.

Bitcoin an itibarı ile 8700 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları