Kripto HaberleriAnalizBitcoin kapsamlı analizi

Bitcoin kapsamlı analizi

Takip et

Bitcoin fiyatında yaşanan son gelişmeler sonrasında kripto para sahiplerinin merakla sorduğu ”Bitcoin ne kadar oldu?” sorusunun yanıtını bugünlerde vermek çok zor. Her dakika farklı bir fiyat düşüşü görmenin mümkün olduğu piyasada, kripto para almak isteyenler bile alım yaparken yüzlerce dolarlık düşüşler dolayısı ile daha düşük fiyat üzerinden alım yapabiliyor iken, 1 Bitcoin kaç TL aramalarının da sık yapılmasına neden oluyor.

Son 7 gün içerisinde 10 milyar dolardan daha fazla değer kaybı gören Bitcoin için işlerin pek yolunda gittiği söylenemez. Bitcoin piyasa hacminin 110 milyar dolardan 97 milyar dolara kadar gerilemesi ve 13 milyar dolar düşüş yaşaması piyasada taleplerin azaldığını, düşüşlerin ise diğer kripto para düşüşlerinin etkisi sonucunda daha fazla artış göstererek en yüksek seviye olan 5.400 dolar seviyesine düştüğünü gösteriyor. 2018 yılı için en düşük seviye olan 5.400 dolar seviyesinin bir sonraki düşüş adımının 4.500 dolar olabilecek olduğuna yönelik endişe ise yatırımcıların bu konuda net olarak ne düşünecek olduklarını ve nasıl karar verecek olduklarını yakından ilgilendiriyor.

Bitcoin Cash’e bağlı olarak XRP ve Ethereum fiyatında olan gerilemeler normal olarak karşılanırken, Bitcoin için ise normal olarak karşılanmıyor. Nedeni ise Bitcoin başlı başına piyasayı kontrol ettiğinden dolayı diğer kripto para birimlerinde yaşanan düşüşlere bağlı olarak düşmesinin kabul edilemez bir düşüş olduğu ve yatırımcıların bunu kabullenip satış yapmaması veya alım yapmasının mümkün olmasına imkan olmayacak olduğu belirtiliyor.

96 milyar dolar seviyesine gerileyen piyasa hacmi ve 1 yıllık grafikten görülebilecek olduğundan farksız olarak, 1 yıl içerisinde en düşük seviyenin 5.400 dolar seviyesi olduğunu görmek yatırımcılar açısından olumsuzluğun birinci nedeni olarak gösteriliyor. Bir yıl öncesine göre bugün geldiği seviye arasında çok büyük farklar bulunan Bitcoin, kripto para yatırımcılarına sunduğu ve sunacak olduğu kazançlar için bundan sonrasında yükselecek mi? Sorularına bu grafiğe göre yanıt vermezken, analistler kesin olarak bir yükselişin bir süre sonra olabilecek olduğunu ve bu yükselişlerin etkisinin de 1.5 ay içerisinde olabilecek olduğunu dile getiriyor.

Son 3 aylık performansa bakıldığında 6.400 dolara yakın bir denge sürecinde 1.5 ay kadar duran ve daha sonra hard fork olaylarının ve belirsizliklerin etkisi ile birlikte diğer kripto para düşüşlerin 2 gün önce yaşanması sonrasında düşen Bitcoin, bu konuda yatırımcılarını yarı yolda bırakmış görünüyor olsa da yarı yolda bıraktığı söylenemez.

Bitcoin neden düşüyor, Bitcoin ne zaman yükselecek?

Bitcoin fiyatının düşmesi kripto paraların tamamında olan düşüşlerden farksız olarak aynı anda belirli oranlarda %15 kadar kayıp yaşamasına sebep oldu, oluyor. Bu kayıpların ortaya çıkması ise yatırımcılar tarafından olumsuz olarak görüldüğünden ve Bitcoin Cash hard forku beklentilerinin de etkisi sonucunda alım yapan yatırımcı sayısının azalmasına bağlı olarak, Bitcoin alımlarının düşmesine sebep olarak gösteriliyor.

Bitcoin fiyatı ne zaman yükselecek? Yatırımcıların birinci sorusu olan bu soru, kripto paralara bakıldığında son durumu oldukça fazla kritik olan mevcut piyasa ortamında hemen olması mümkün olarak görülmüyor. Belirli bir süre içerisinde olabilecek olan kısıtlı artışların ardından 20.000 dolar beklentisinin açığa çıkması mümkün olabilecek olsa da, henüz yatırımcılar açısından bunu belirlemek mümkün değil.

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlere bakıldığında 6.400 dolar seviyesinden 5.400 dolar seviyesine 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde gerileyen Bitcoin 2 kat hız ile artış yaşamaya başlar ise bu durumda 2 gün içerisinde 2.000 dolar kazanıyor olması demek olacaktır, 2 kat olarak düşünüldüğünde ise 2 gün içerisinde değerine 4.000 dolar katabilecek olan kripto paranın bu kadar kısa süre içerisinde 4.000 dolar değer kazanması 8.300 dolar seviyesinden daha fazla seviyeye çıkmasına sebep olacak psikolojik olarak ise sunacak olduğu bu destek ve olumlu beklentiler sayesinde daha yüksek fiyata çıkmaya başlayabilecektir.

Bitcoin 4.000 dolar değer kazanması durumunda sonuçları ne olursa olsun, yüksek bir fiyat olan 8.300 dolar seviyesinden hemen sonraki hedefi olarak 10.000 dolar seviyesini 500 dolar artış ile görebilir ve 10.500 dolar seviyesinden hemen sonra 1.000 dolarlık artışlar ile yıl sonuna kadar 20.000 doları görmesi mümkün olabilir.

  • Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak hazırlanmıştır ve izinsiz olarak kullanılamaz. İçerik bilgi amaçlı olarak hazırlanmış olduğundan dolayı asla yatırım tavsiyesi veya yatırım önerisi niteliğinde DEĞİLDİR. Tüm yatırımlarda olduğu gibi Bitcoin yatırımı ve kripto para yatırımlarında da belli başlı kayıp riski her zaman vardır.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları