Kripto HaberleriBitcoinBitcoin kazancı nasıl artar?

Bitcoin kazancı nasıl artar?

Takip et

Bitcoin’den kazançlar son birkaç aydır düşüş eğiliminde sürekli olarak düşüş yönünde seyreden kripto para fiyatlarının birincil sorumlusu ise Bitcoin. Fiyatı ile tüm piyasadaki kripto paraları etkileme potansiyelinde olması dolayısı ile sürekli adından söz ettirmeyi başaran %52’lik payı ile ”aslan payını” alan Bitcoin kazancını nasıl arttırabilirsiniz? Kazanç artışı için en dikkat edilmesi gereken konu bilgi sahibi olmaktır. Bilgi sahibi olmadan ”şans” eseri kazanç elde edebilirsiniz ancak bu kazanç bir yerde daha fazla zarar olarak size geri dönecektir. Bundan dolayı kripto paralar hakkında bilgi sahibi olmadan piyasada yatırımlar yapmak son derece risk getirir ve daha fazla büyük kayıpların yaşanmasına sebep olabilir.

Bundan dolayı yatırımcılar son derece dikkatli olmalı ve kripto para yatırımları yapmadan önce sektör hakkında bilgi sahibi olup, fiyat analizlerinin nasıl yorumlanması ve fiyat grafiklerinin nasıl okunması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmaları gerekir. Bunları bildikten sonra Bitcoin kazancını arttırmanın yolları çok daha kolay bir şekilde kendi kendiliğinden bilgi sahibi olduğunuz bir konu olacağından, fiyatları nasıl takip edecek olduğunuza bağlı olarak artış gösterecektir.

Fiyatları yakından takip edin

Sadece Bitcoin fiyatını değil, tüm kripto para birimlerinin fiyatlarını en azından ilk 5 popüler kripto para biriminin fiyatını sıkı sıkıya takip edin. Eğer ki bir kripto para biriminde %10 ve üzerinde değişim oluyorsa artışlar ve düşüşler olabilecek olduğuna yönelik olarak tetikte durmanız son derece önemlidir.

Fiyat takiplerini iyi yapmak yatırımlarınızın ne zaman yükselebilecek olduğu konusunda düşünmenizi ve daha fazla bu konuda üzerinde hakimiyet sahibi olmanıza yarar. Fiyatlarda eğer ki %10 ve üzerinde bir oynama var ise ve alım satım yapan bir kişi değilseniz daha çabuk hareket ederek, o an kazançlı çıkmaya yönelik alım veya satım yapabilirsiniz.

Uzun vadeli beklemeyin, HODL size iyi gelmeyebilir

HODL (Hold) sizin için bir beklenti olabilir. Ancak düşüşlere rağmen satışlar yapmamak büyük krizlerin kapısını aralayacak olan bir tercihtir. Kripto paraların 10 ay boyunca sürekli olarak düşüş eğiliminde olduğunu bu sene yaşananlar itibari ile hepimiz gördük.

Bu bizlere, kripto paraların son derece uzun süren düşüşler yaşayabilecek olduğunu ve bu düşüşlerin bir daha düzelmesinin 10 ay ve daha fazla süre alabilecek olduğunu gösterdi. Bitcoin fiyatının düşüş yaşamasına rağmen olabildiğince en yüksek kazançlı durumda iken satış yapıp, büyük düşüşlerde beklemek en az zarar, en fazla kazanç elde etmenize yarayacaktır. Aksi durumda HODL diyerek piyasadaki ne yaptığını bilmeyen ve az biraz yatırımı olan (1000 dolar ve altı) yatırımcıların düşüncesi ile hareket etmeniz kazancınızı arttırmayacak, aksine daha fazla düşmesine sebep olacaktır.

HODL, sürekli olarak kayıplar yaşamış olan ve hala kayıp durumunda olan kişilerin tercih edebilecek olduğu bir beklentidir. Bu kişiler örneğin rekor fiyattan Bitcoin aldıklarından dolayı sene içerisinde 8.000 dolar ve civarından satış yapmak ve %140 oranından daha fazla zarar etmek yerine tekrar sene sonunu bekleyerek 20 bin dolar seviyesinin geri yükselebilecek olmasını bekleyebilirler. Bu son derece normal bir durum iken, bin dolarlık düşüşler ve benzeri durumlar için asla geçerli olmaması gerekir. Aksi durumda kimse bir şey kaybetmez, unutmayın ki kayıp yaşayacak olan kimse değil, sizsiniz ve sizin yatırımınızdır.

Düşüşleri takip edin, gerekirse biraz zarar ile satış yapın

Üstteki örneğin bir benzerini yaşamamak için mutlaka kripto paraların düşüşlerini izleyin. Eğer bir daha yükselemeyecek seviyeden düşüş oluyorsa, örneğin 20 bin dolar seviyesinden 18 bin dolar seviyesine düşüş oldu ise ve siz 15 bin dolarda iken yatırım yaptıysanız daha fazla düşecek olan Bitcoin fiyatını beklemeden 1000 dolar kazançlı zarar durumunuzu feda ederek 3000 dolar ortalama kazanç elde edebilirsiniz.

Bu konuda yapmanız gereken fiyatları sürekli olarak takip etmek ile birlikte piyasanın nereye gidecek olduğuna yönelik yayınlanmış olan haberleri ve doğru yorumları ile tanınan analistlerin haberlerini takip etmek ile en iyi kazancı elde etmeye yönelik hedeflerinizi belirleyebilirsiniz.

Tek değil, iki kripto parada yatırımınız bulunsun

Evet, yatırımların büyük bir kısmı Bitcoin’de tutulur ve tercihler %52 oranı ile Bitcoin’den yanadır. Ancak olası düşüşlerinizi ekarte edebilmek için mutlaka farklı bir kripto para biriminde (ilk 5 kripto paradan birisini seçebilirsiniz mesela XRP) %20-30’luk bir yatırımınız bulunsun.

Bu size Bitcoin‘de kayıplar yaşanırken bu sene %30’dan daha fazla değer kazanan XRP ve Bitcoin Cash durumundan dolayı kayıplarınız olur ise bu kayıpları farklı yedek kripto para yatırımınızdan çıkarmanıza imkan tanıyacaktır. Bu sayede, kripto para yatırımlarından elde edecek olduğunuz kazanç eğer ki her iki yatırımınızda yükselmeye başlar ise her ikisinden kazanç elde etmenize yarayacaktır. Tek bir kripto parada düşüş olur, diğerinde yükseliş olur ise diğer kripto paradan olan kayıplarınızı çıkarmanıza imkan tanıyacaktır.

Hemen satıştan kaçının

”fiyat yükseldi, hemen satış yapmalıyım” zihniyetinden kurtulun. Bu sadece piyasaya yeni giren ve yatırımın ne demek olduğunu bilmeyenlerin düşündüğü bir konudur. Yatırımlar uzun vadeli ve orta vadeli olmalıdır. Kısa vadeli olan bir yatırım düşünüyorsanız çoğu zaman kripto para yatırımları sizin için geçerli ve doğru yatırımlar olmayacaktır. Bundan dolayı yatırım yaparken mutlaka doğru karar vermek gerekir.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak hazırlanmıştır. Hazırlanan bu içerik bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil, sadece BİLGİ amacı ile hazırlanmıştır. Önerilere uyup uymamak tamamen kişinin kendisine aittir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları