Bitcoin

Bitcoin Kimisine Göre Ödeme, Kimisine Göre Yatırım İçin Kullanılmalı

Bitcoin hangisi tartışması...

Bitcoin hakkında o kadar çok fazla görüş, öneri ve bilgi var ki hepsini bir araya toplasak yeni bir kripto para yaratabiliriz. Bitcoin ilk amacı kripto para olarak ve insanların ödeme yapmasını daha gizli hale getirmek amacı ile bir nevi para transferi amacı ile geliştirilmiş olabilir.

İnsanlar, kripto para birimleri konusunda henüz kesin bir karara varamadılar. Ödeme aracı mı yoksa yatırım aracı mı hangisidir buna bir kez olsun asla ortak paydada buluşarak karar veremediler.

Bunun sonucu ise kripto para birimi yatırımcılarına yeni bir tartışma ortamı yarattı. Bitcoin yatırımcılarına göre Bitcoin bir ödeme aracı değil iken, Bitcoin ödemesi yapan kişilere göre Bitcoin ödeme aracı.

Yatırım veya ödeme aracı olması konusunda Bitcoin ile ilgili bazı iddialar olsa da ilk amaç ödeme aracı olması. Sonrasında ise yatırım aracı olarak bugüne kadar biliniyor olmasıdır. Satoshi Nakamoto’nun kripto para birimini üretmesinde amaç ilk olarak insanlara çok gizli olarak bir ödeme aracı sunmak olsa bile çok iyi değer kazanan Bitcoin daha sonrasında yatırım aracı olarak kullanılmaya başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu