Kripto Para

Bitcoin Kötüye Kullanılıyor: Karanlık İnternette 600 Milyon Dolarlık Bitcoin Harcandı

Karanlık ağ (deep web) milyonlarca insanı ağırlıyor. Milyonlar karanlık internette normal insanın aklına bile gelmeyecek şeyler için para ödüyor.

Karanlık internetin gücü giderek artarken, bugün normal internetten bile daha büyük durumda olduğu sanılıyor. Chainalysis isimli araştırma şirketi tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı genelinde karanlık internette en az 600 milyon dolar değerinde harcama yapıldığı öğrenildi. Bu rakamın normalde çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

Chainalysis, kripto para birimi Bitcoin ile yapılan bu harcamanın sadece Bitcoin’e ait olduğunu, diğer farklı altcoinler ile yapılan harcamaların 600 milyon dolar değerindeki rakama dahil olmadığını açıkladı.

Karanlık internet pazarında giderek daha fazla Bitcoin kullanılırken, en çok Monero gibi gizlilik odaklı kripto paraların aktif bir şekilde kullanıldığı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu