BitcoinHaberler

Bitcoin Kritik Destekte Tutunmaya Çalışırken ABD Başkanı’ndan İran’la İlgili Yeni Açıklama Geldi

Bitcoin 7800 dolar desteğinde tutunmaya çalışıyor.

İranlı komutan Kasım Süleymani’nin öldürülmesinden sonra yükselen ABD – İran arasındaki tansiyon, altın ve gümüş gibi madenlerin yanı sıra en çok Bitcoin fiyatına olumlu etki etmişti. Bitcoin bu oluşan kaos ortamı neticesinde kısa süre içerisinde 8500 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı.

ABD Başkanı’nın Donald Trump’ın dün yaptığı gerilim düşürücü açıklamalardan sonra BTC fiyatı adeta kan kaybetti.

İlgili Haber
ABD Başkanı Donald Trump Saldırıdan Sonra İlk Kez Konuştu: Bitcoin'de Şaşırtan Tepki

An itibarı ile düşüşlerin arkası kesilmedi ve BTC önemli destek seviyesi olan 7800 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin’de 7700 – 7800 dolar seviyesi kritik olarak görülürken bu desteğin kırılması halinde 7300 dolar seviyelerine kadar bir gerileme beklenebilir. Uzmanlar bu düşüşün kısa vadeli düşüş olduğunu belirtirken ilerleyen süreçte BTC’nin yine yükselişe geçmesini bekliyor.

Başkan Trump’tan Yeni Açıklama Geldi

İran’da Ukrayna Havayolları’na ait uçağın düşmesinden ve 176 kişinin ölmesinden sonra açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, “Çok kötü bir hissim var. Birileri hata yapmış olabilir” ifadelerini kullandı. Öte yandan Reuters haber ajansının ifadesine göre ABD, uçağın İran hava savunma sistemi tarafından düşürüldüğüne emin.

Bu durum yeni kriz ortamı doğurur mu henüz bilinmese de İran ve ABD arasındaki çekişme henüz bitmiş değil.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu