BitcoinHaberler

“Bitcoin Kükredi” BTC ETF’si İlk Saatlerinde 145 Milyon Dolar Hacme Ulaştı!

Bitcoin ETF'si beklentileri karşılayabilecek mi?

Kuzey Amerika’nın ilk Bitcoin ETF ürünü resmen onaylandığını kısa süre önce duyurmuştuk.

İlgili Haber
Kuzey Amerika'nın İlk Bitcoin ETF'i Resmen Onaylandı!

Bloomberg’in raporuna göre ilk ticaret gününde 145 milyon dolar değerinde işlem hacmine ulaşan Bitcoin ETF’si çok iyi bir taleple karşılaştı.

Bitcoin ETF’si kükredi başlığı atan Bloomberg, tipik bir ilk gün yaşanmadığını ve hacmin çok yüksek olduğunu vurguladı.

Resmi olarak bir borsada listelenen ilk Bitcoin ETF’sinin, ilk günden bu kadar yüksek bir taleple karşılaşması önem arz ediyor.

Kurumsal yatırımcılara daha güvenli bir yoldan Bitcoin maruziyeti sunması beklenen ETF, beklentileri karşılayacak gibi duruyor.

ETF sağlayıcısı Purpose İnvestment CEO’su Som Seif yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Toronto Menkul Kıymetler Borsası adına gerçek bir sektör öncüsü olan Purpose Investments’ı bu büyük başarıdan dolayı tebrik etmek istiyorum.

Dünyanın halka açık ilk Bitcoin ETF’sinde ticaretin başlaması, bizim pazarımızdaki müşterilerin gelişen ihtiyaçlarına hizmet etmek için yenilikler yapmaya çalışırken Kanada pazarları için bir başka önemli dönüm noktası oluşturuyor.

Bu yeniliği yatırımcılara sunabildiğimiz için çok mutluyuz, Bitcoin’e sahip olma sürecini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Bitcoin’in ortaya çıkan ilk ve en büyük varlık olduğuna inanıyoruz.”

Yatırımcıların Bitcoin ETF’si konusunda gözü kulağı ABD’de. ABD borsalarına nazaran küçük bir borsada bile Bitcoin ETF’sine bu denli büyük bir ilginin olması yatırımcıların bu beklentisini haklı çıkarıyor.

Birçok firma Bitcoin ETF’si için SEC’e başvurmasına rağmen bu konuda henüz bir karar verilmedi.

Döviz ticaret fonu (ETF) popüler şirketlerin hisselerine benzer şekilde borsada işlem gördüğü için avantajlı ve güvenilir kabul ediliyor. ABD’li birçok kurumsal yatırımcı henüz Bitcoin’e dayalı bir ETF olmadığı için, Bitcoin yatırımı yapmaktan çekiniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu