Haberler

Bitcoin Lübnan’da Daha Yüksek Fiyatla Alıcı Buluyor

Lübnan son günlerde yaşanan bir takım sıkıntılar nedeniyle sorunlarla yüzleşiyor.

Piyasa fiyatlarının %25’inden daha fazla fiyatla satılan Bitcoin, Lübnanlıların tepkisini çekiyor. Yatırımcılar son günlerde ülkede 10.000 dolara yakın fiyatla kendisine alıcı bulan Bitcoin’in fiyatının normale düşmediği için yabancı kripto para borsalarını tercih etmek zorunda kaldıklarını ifade ediyor.

Alım %25 fazla olmasına rağmen, satışlar ise normal piyasa fiyatlarından oluyor ve bu sebeple ülkede kripto para yatırımcıları büyük problemlerle karşı karşıya kalabiliyorlar.

Yatırımcılar memnun değil

Yatırımcı kimseler bu durumdan memnun olmadıklarını ifade ediyor. Çok fazla satış yapan Lübnanlı kripto para borsalarının bu durumdan daha az etkilendikleri, ülkede çok az sayıda kripto para borsasının olduğu ifade ediliyor.

*Venezuela, Arjantin, Hong Kong gibi ülkelerde yaşanan sorunlar dolayısı ile bazı kripto para borsalarında Bitcoin fiyatı daha yüksek fiyatla kendisine alıcı buluyor. Bu yüzden ülkedeki yatırımcılar global ve hacmi yüksek olan borsalara yöneliyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu